• Polska ekipa zakończyła tworzenie matematycznych Sudoku

• 11.05.2015 20:58
      • Kontynuacja projektu OUR SUDOMATHS FACTORY
      • W lutym rozpoczęliśmy prace nad tworzeniem naszych SUDOMATHS - krzyżówek Sudoku, w których zastosowujemy  matematyczną wiedzę. Dwudziestka uczniów z klasy 6b i 6c uczyła się rozwiązywać klasyczne Sudoku, korzystając także z interaktywnych krzyżówek zamieszczonych w Internecie. Następnie uczniowie dobrali się w pary i układali wyrażenia, którymi zastępowali cyfry zamieszczone w Sudoku. Kolejne zadanie to tworzenie definicji w języku angielskim - uczniowie poznawali angielskie nazewnictwo działań arytmetycznych. Wszystkie krzyżówki musiały zostać sprawdzone, zatem uczniowie rozwiązywali prace stworzone przez inne pary uczniów. Dziś zakończyliśmy prace nad tą częścią projektu. Oto efekt wielotygodniowej pracy polskiej ekipy projektu OUR SUDOMATHS FACTORY: