• Polsko-grecka lekcja matematyki o ułamkach dziesiętnych

• 26.04.2015 22:05
      • Telekonferencja Wrocław (Polska) - Chania (Kreta, Grecja)
      •   Klasa 4c uczestniczyła w ciekawej lekcji matematyki, która miała postać telekonferencji. Nasi uczniowie, dzięki możliwościom jakie daje Internet, kontaktowali się ze swoimi rówieśnikami w Chanii w Grecji. Po krótkiej prezentacji uczniowie w obu szkołach przystąpili do rozwiązywania zadań dotyczących dodawania i odejmowania ułamków dziesiętnych. Zadania, przygotowane przez nauczycielki (Iwona Kowalik z SP26 oraz Stavrula Lada z Private Primary School DDMN w Chanii) miały formę animacji. W tym samym czasie uczniowie w obu szkolach rozwiązywali te same zadania, a następnie porównywali swoje wyniki z partnerami z zagranicy. Przy okazji mieli okazję poznać imiona greckich uczniów oraz dowiedzieli się, jak czytamy ułamki dziesiętne w języku angielskim.

Nie obyło się bez początkowych problemów technicznych, ale udało nam się nawiązać pierwsze tego typu połączenie. Uczniowie rozwiązali wszystkie zadania i zajęcia bardzo im się spodobały. Mamy nadzieję, że uda się nam organizować kolejne tego typu międzynarodowe zajęcia:)

Zajęcia we Wrocławiu:

Zajęcia w Chanii: