• Wycieczka w ramach projektu "BRIDGES BETWEEN US"

• 04.12.2014 06:14
      • Realizacja projektu eTwinning
      • Klasa 5a realizuje wspólnie ze szkołą w Mantui we Włoszech projekt BRIDGES BETWEEN US. Aby poznać lepiej mosty znajdujace się w naszym mieście wybraliśmy się na lekcję muzealną do Muzeum Historycznego w Pałacu Królewskim. Uczniowie dowiedzieli się kiedy powstały pierwsze mosty we Wrocławiu, jak wygladały i jak je budowano. Dzieci lepiej poznały historię nie tylko wrocławskich mostów, ale także skomplikowane dzieje naszego miasta. Dowiedziały się wielu ciekawostek, którymi zamierzamy się podzielić z naszymi włoskimi partnerami.

Po lekcji klasa 5a wybrała się na sesję zdjęciową wzdłuż brzegów Odry, aby sfotografować mosty, o których była mowa podczas zajęć w muzeum. Sesja odbywała się także podczas rejsu statkiem.

Zdobyte materiały fotograficzne oraz wiadomości wykorzystamy podczas tworzenia prezentacji o wrocławskich mostach.

Iwona Kowalik

Click to play this Smilebox slideshow
        Create your own slideshow - Powered by Smilebox
        Picture slideshow created with Smilebox