• Online Christmas Party

• 16.12.2016 06:29
      • Wyjątkowe przedświąteczne spotkanie europejskich szkół działających w programach eTwinning
      • 15 grudnia 2016 roku czterdziestu uczniów realizujących w naszej szkole projekty eTwinning wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu – Online Christmas Party. Było to spotkanie na żywo z inicjatywy jednej z grup nauczycieli działających w eTwinning, w którym uczestniczyły grupy uczniów z 33 europejskich szkół, m.in. z Grecji, Włoch, Polski, Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Rumunii, Turcji i Albanii. Każda szkoła mogła w ciągu 5 minut zaprezentować kolędy w swoich narodowych językach, opowiedzieć o tradycjach świątecznych, przedstawić prezentację na ten temat oraz złożyć życzenia świąteczne i noworoczne. Nasi uczniowie zaśpiewali 4 polskie kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, opowiedzieli o polskiej Wigilii i dzieleniu się opłatkiem oraz złożyli życzenia w języku angielskim i polskim. Atrakcją spotkania był test Kahoot przygotowany przez administratorkę grupy, Irene Paterarki, dotyczący świątecznych tradycji europejskich krajów, narodowych przysmaków czy też dekoracji, które pojawiają się w różnych krajach w okresie świątecznym. Jedna z naszych grup zajęła w tym teście III miejsce!

Była to wyjątkowa lekcja kultury, tolerancji i szacunku dla innych kultur. Dzieci miały okazję zobaczyć narodowe stroje, szkolne mundurki małych Włochów czy też tańce małych Mołdawian. Usłyszały kolędy z tak wielu krajów. Mimo problemów technicznych, jakie pojawiały się podczas połączeń z niektórymi grupami, spotkanie było wyjątkowe w swoim rodzaju, a naszej grupie udało się zaprezentować cały program.

Iwona Kowalik