• Świetlica w rytmie życzliwości

• 01.12.2019 20:48
      • Dnia 21 listopada grupy poranne i popołudniowe świetlicy szkolnej obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

• Już od początku tygodnia każda grupa przygotowywała się do obchodów tego święta. Odbyły się zajęcia, podczas których dzieci zapoznały się z historią powstania Dnia Życzliwości. Uczniowie wykonywali specjalne odznaki życzliwości dla kolegów i koleżanek z grupy,  wraz z wychowawcą tworzyli gazetki okolicznościowe, na których dominowały uśmiechnięte buźki, słoneczka, słoneczniki oraz układali hasła o życzliwości.
        W dniu święta grupy spotkały się, by wspólnie obchodzić ten niezwykły dzień. W całej szkole, także i w elementach ubioru,  dominował kolor żółty jako symbol życzliwości. Uczniowie wysłuchali ,,Bajki o Ciepłym i Puchatym”, która zainspirowała wszystkich do przedstawienia pomysłów na sposoby przekazania życzliwości innym. Dzieci z wychowawcami utworzyły żywy łańcuch życzliwości połączony kolorowymi sercami. Obchody zakończyliśmy wspólną zabawą integracyjną i grą ruchową.
        Celem imprezy była przede wszystkim integracja grup świetlicowych oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest okazywanie życzliwości na co dzień. Jak widać na zdjęciach udało się zrealizować cel – na wszystkich twarzach gościł uśmiech. Zgodnie i radośnie bawiliśmy się niezależnie od wieku.

Organizatorzy:
        Anna Olszewska, Iwona Opalińska, Anna Jasiak, Gabriela Palica