• Polska moja ojczyzna

• 04.11.2019 00:16
      • W październiku uczniowie uczęszczający do świetlic szkolnych uczestniczyli w  drugiej edycji programu edukacyjnego „Polska –  Moja Ojczyzna”.

• W celu uczczenia zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat naszej Ojczyzny poprzez program, który w łatwy sposób przekazywał podstawową wiedzę na temat naszego kraju. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentacji prowadzonej przez doświadczonych animatorów poszerzając swoje wiadomości o zagadnienia dotyczące:

GRANIC – państwa, które sąsiadują z granicami Polski

FLAGI – państw sąsiadujących z Polską oraz różne rodzaje polskich flag w zależności od miejsca, w których można je spotkać

ZNANYCH POLAKÓW – znane polskie postacie i co ich charakteryzuje

PATRIOTYŹMIE – co cechuje patriotę, jak powinien się zachowywać

SUROWCACH W POLSCE – jakie surowce znajdują się w Polsce

DYWIZJONU 303 – czym jest dywizjon, czym wyróżnia się dywizjon 303 oraz różne rodzaje samolotów myśliwskich

Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa. Uczniowie mieli okazję przebrać się w mundury żołnierzy na wzór pilotów z dywizjonu 303 z samolotem myśliwskim w tle. Dodatkowo każdy z uczestników warsztatu otrzymał pamiątkowy dyplom.

W tygodniu, w którym odbywały się warsztaty w świetlicach szkolnych uczniowie stworzyli również plakaty przedstawiające znanych Polaków. Prace zostały wywieszone w holu głównym szkoły.

Gabriela Palica
        Roksana Garncarek-Koniuszewska