• Wizyta klas pierwszych w siedzibie Ekocentrum Wrocław

• 06.11.2014 13:26
      • Projekt "Przyroda - a to ciekawe!"

• We wtorek 4 listopada uczniowie klas pierwszych realizując projekt  „ Przyroda- a to ciekawe ” wybrali się na zajęcia o tematyce ekologicznej do siedziby „ Ekocentrum Wrocław. ”

EkoCentrum to unikatowe w skali kraju centrum edukacji ekologicznej funkcjonujące tam gdzie powstają problemy ekologiczne - czyli w centrum miasta. Jego głównym celem jest pokazanie mieszkańcom Wrocławia, jak cenne w naszym życiu jest środowisko i rozwój w zgodzie z naturą oraz promocja aktywnych postaw społecznych w oparciu o ochronę środowiska.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiele wiadomości dotyczących ochrony środowiska  a szczególnie segregowania odpadów  i dowiedzieli się jak wielkie ma ono znaczenie dla równowagi w naturze. Dzieci świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek ekologicznych i obiecały , że w życiu codziennym także będą pamiętać , aby dbać o naszą planetę – Ziemię !

Alicja Śledzińska