• Wycieczka klasy 1e po terenach zielonych Maślic

• 22.10.2014 22:46
      • Dnia 21 X uczniowie klasy 1 e realizując projekt „ Przyroda – a to ciekawe ” zaopatrzeni w profesjonalny sprzęt badacza przyrody ( lornetki i lupy) wybrali się na tereny zielone Maślic . Przewodnikiem wyprawy był ekoedukator z Fundacji EkoRozwoju – Ekocentrum Wrocław.
      • Wycieczka klasy 1e po terenach zielonych Maślic

Na kilka godzin uczniowie przyjęli rolę ornitologów i podpatrywali życie ptaków w naturze . Szczególnie interesowały ich zachowanie kaczek krzyżówek pływających po maślickim zbiorniku wodnym. Dzieci dowiedziały się także na czym polega obrączkowanie ptaków.  Jest to  jedna z najbardziej rozpowszechnionych technik stosowanych w badaniu ich życia . Polega na znakowaniu ptaków metalowymi obrączkami zakładanymi na nogę. Łabędzie i gęsi znakowane są również kolorowymi obrożami zakładanymi na szyję, do odczytania z większej odległości. Każda obrączka posiada wytłoczony, skrócony adres centrali obrączkowania oraz niepowtarzalny kod literowo-cyfrowy, który niczym dowód osobisty charakteryzuje ptaka i pozwala go zidentyfikować przy powtórnym schwytaniu lub obserwacji, nawet po wielu latach.

Już wkrótce uczniowie wyruszą na kolejną wyprawę przyrodniczą – tym razem do wrocławskiego ZOO.