• Zajęcia w 1c z cyklu "Sztuka uniwersalnym językiem dialogu"

• 03.11.2017 23:46
      • Dnia 26 października w klasie 1c odbyły się trzecie już zajęcia z cyklu "Sztuka uniwersalnym językiem dialogu", organizowane przez Fundację Go'n'Act.

• Podczas zajęć uczniowie przekonali się, jak bardzo różnorodna jest sztuka i kultura krajów arabskich. Poznali najważniejsze osiągnięcia i wynalazki cywilizacji arabskiej. Co to jest minaret? Jak wygląda arabeska? Co oznaczają arabskie słowa algebra, czy alchemia? Dzięki zajęciom, te obco brzmiące słowa, kóre do dzis goszczą w słownikach europejskich, nie są już takie tajemnicze. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali muzyki arabskiej, przymierzali tradycyjne stroje i oglądali przedmioty sztuki użytkowej. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę platyczną- powstała makieta miasta z pięknymi budowlami, bogato zdobionymi mozaiką. Kolejne zajęcia z cyklu "Sztuka uniwersalnym językiem dialogu" odbęda się w naszej klasie 9 listopada.

Urszula Okraszewska