• Ze świątecznym nastrojem w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu

• 30.01.2019 13:03
      • W świąteczną atmosferę domowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu wprowadzili uczniowie naszej szkoły z klasy 1c i 1d, którzy wraz z wychowawcami: Wiolettą Maćków i Martą Lushchay, przygotowali przedstawienie jasełkowe oraz koncert kolęd. Zaprezentowali je dnia 22 stycznia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

• Na spotkanie nasi młodzi artyści przygotowali dla pensjonariuszy również słodkie pierniki i laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Podopieczni Domu entuzjastycznie reagowałi na występ, nagradzali naszych uczniów brawami i przyłączali się do śpiewania.

Istotnym celem tej wizyty w Domu Pomocy Społecznej było uwrażliwienie uczniów na drugiego, często samotnego lub skrzywdzonego przez los człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Wyjazd ten był dla uczniów świetną lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci jak i pensjonariusze, byli tak usatysfakcjonowani tą krótką, ale ważną wizytą, że mali wykonawcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin :)

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które pomogły w zorganizowaniu wizyty
        w Domu Pomocy Społecznej! :)

Wioletta Maćków, Marta Lushchay