• Eksperymenty przyrodnicze w klasie 1d

• 16.03.2018 17:27
      • Dzieci chętnie przystępują do wszelkich zadań, które mają charakter doświadczenia lub eksperymentu. Zajęcia zawierające tego typu działania wyzwalają w uczniach większą aktywność, chęć do działania, prowokują pytania, prowadzą do szybszego i częstszego formułowania wniosków.

• W marcu w klasie pierwszej „ d” przeprowadzono eksperymenty przyrodnicze. Uczniowie próbowali odpowiedzieć między innymi na następujące pytania:
        1. Czy uda  się postawić jajko szerszym końcem na którymś kopczyku soli? Na którym?
        2. Czy uda się postawić jajko węższym końcem na którymś kopczyku soli? Na którym?
        3. W którym momencie woda wylała się ze szklanki podczas jej wyciągania?
         Podczas doświadczeń przeprowadzonych pod czujnym okiem pani Justyny uczniowie uzyskali odpowiedzi na postawione wcześniej pytania. Miejmy nadzieję, że empiryczne poznawanie świata będzie zachętą do dalszego jego poznawania i odkrywania.

Joanna Petri i Justyna Błesznowska