• Etykieta ucznia na co dzień

• 10.12.2017 16:13
      • Warsztaty z savoir -vivre'u
      • 27 listopada 2017 klasy 6c, 4b, 4e i 5e uczestniczyły w warsztatach z savoir-vivre'u prowadzonych przez panią Jadwigę Dębicką, która jest Certyfikowanym Trenerem Biznesu i założycielką Akademii Dobrych Manier.

Podczas zajęc dzieci zwracały uwagę na konieczność stosowania zwrotów grzecznościowych w codziennym życiu. Poznały zasady witania się z dorosłymi i kulturalnego zachowania w relacjach dziecko-dorosły. Podczas scenek uczniowie prezentowali swoje propozycje rozmowy telefonicznej z osobą dorosłą, przerywania rozmowy i in., a następnie omawiali je z Panią Dębicką. Dzieci przypomniały także zasady zachowania w publicznych miejscach, jak teatr, kino czy środek komunikacji miejskiej. Rozmawiały o konieczności utrzymywania higieny osobistej.  Pani Trener przypomniała dzieciom o konieczności zwracania uwagi na potrzeby innych, na sposoby grzecznego oferowania pomocy osobom starszym i chorym.

Oddzielnym punktem warsztatów była etykieta przy stole. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wiele sztućców może znaleźć się przy naszym nakryciu i do czego służą. Poznały zasady odkładania sztućców, gdy przerywamy lub kończymy posiłek. Najwięcej emocji spowodowała ciekawostka, która doprowadziła do dyskusji po co na stole znalazła się miseczka z wodą i cytryną. Na to pytanie odpowiedź znała tylko Pani Jadwiga, choć dzieci miały wiele pomysłów.

Mamy nadzieję, że  dzieci wykorzystają zdobytą podczas warsztatów wiedzę na co dzień.

Poniżej udział klasy 5e w warsztatach:

Iwona Kowalik