• Integracja klas pierwszych w Chwalimierzu

• 14.10.2018 23:40
      • W dniu 04.10.2018 zajęcia pierwszaków z naszej szkoły odbyły się nieco inaczej niż zwykle.

• Najpierw w klasach odbyły się zajęcia integracyjne z ziemniakiem. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Chwalimierza, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, zajadały się  pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami. Ziemniaki były tego dnia motywem przewodnim rozegranych konkurencji.  Był rzut ziemniakiem do celu, obieranie go na czas, a także konkurs na jak najdłuższą obierkę.  Wspaniałą atrakcją były wykopki ziemniaczane. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!

Przygotowała i opracowała Wioletta Maćków, Joanna Zając, Marta Lushchay, Bogusława Czyżewska