• Międzynarodowy Dzień Pokoju

• 09.10.2017 16:44
      • W SP26 mówimy o pokoju
      • Podczas  Międzynarodowego Dnia Pokoju uczniowie klasy 7c sprawdzali swą wiedzę na temat   praw człowieka, realizując cel 16 (Peace, Justice and strong Institution)  Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Malwina Kordus

Uczniowie klasy 7c uczcili Światowy Dzień Pokoju przyłączając się do międzynarodowego projektu The Peace Crane Project. Jest to program międzynarodowej wymiany żurawi wykonanych z origami. Uczniowie składają żurawia pokoju, piszą wiadomość pokoju na jego skrzydłach, a następnie wysyłają swoje prace do innej szkoły na świecie biorącej udział w projekcie. Uczniowie klasy 7c swoje żurawie wraz z przekazem pokoju wysłali do Włoch. Przy okazji udziału w projekcie uczniowie naszej szkoły podpisali ślubowanie pokoju, w którym zobowiązali się do szerzenia wartości pokoju nie tylko w swojej szkole, ale również w swych rodzinach.

Monika Głowacka-Haponiuk

Uczniowie klas 5c, 5d, 6c i 7c przygotowali teledysk do utworu "Heal the World":

Agnieszka Świerczyńska, Iwona Kowalik, Zuzanna Puchalska, Magdalena Powstańska, Paulina Zwarycz