• Digital Youth Forum w naszej szkole

• 28.05.2019 22:47
      • W tym roku przystąpiliśmy do akcji DYF pod patronatem UNESCO, czyli konferencji dla młodzieży poświęconej  kreatywnemu i bezpiecznemu wykorzystywaniu nowych technologii.

• Choć cała impreza odbywała się w Centrum Nauki Kopernik, to my mieliśmy okazję do obejrzenia wykładów na żywo na kanale youtube w naszej szkole. Dodatkowo uczniowie klas 7, 8 oraz 3 gim. uczestniczyli w zajęciach o hejcie #jestnaswięcej- młodzież zastanawiała się  nad  tematyką bezpiecznego korzystania z internetu, zagrożeniami, które dziecko może napotkać w sieci,  przeciwdziałaniem sytuacjom niebezpiecznym online oraz nad tym jak można radzić sobie z problemem hejtu. Pod koniec zajęć uczniowie otrzymali pomarańczowe sznurówki- symbol akcji #jestnaswięcej.

Malwina Kordus