• The World's Largest Lesson

• 01.10.2018 18:46
      • Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w projekcie The World’s Largest Lesson, który wprowadza w życie cele na rzecz zrównoważonego rozwoju dla dzieci i młodzieży. Idea największej lekcji na świecie została ustanowiona przez UNESCO.

• 24 września uczniowie klasy 5g wzięli udział w  World’s Largest Lesson  realizując cel nr 16 z 17 celów globalnych przedstawionych przez organizację UNESCO, Pokój i Sprawiedliwość. Tematem lekcji w języku angielskim była siła pokoju (‘The Power of Peace’). Uczniowie tworzyli definicję pokoju oraz poznali największych aktywistów działających na rzecz pokoju na świecie. Celem lekcji było zachęcenie dzieci do przenoszenia idei pokoju na grunt własnej klasy oraz społeczności szkolnej.

Z kolei na języku niemieckim uczniowie klasy 7a tworzyli gołąbki pokoju, zapisując skojarzenia ze słowem "pokój".  Rozmawialiśmy też o pokojowym rozwiązywaniu konfliktów oraz kto w naszym najbliższym otoczeniu może nam w tym procesie pomóc.

Monika Głowacka-Haponiuk

Malwina Kordus