• Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka

• 22.11.2023 14:41
        • 20 listopada najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka, włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przygotowania do turnieju obejmowały następujące dokumenty:

- Powszechną Deklarację Praw Człowieka,

- Deklarację Praw Dziecka,

- Konwencję o Prawach Dziecka.

• Polsko-amerykańska współpraca

• 20.01.2023 12:19
        • Dziś otrzymaliśmy przesyłkę od zaprzyjaźnionej szkoły z New Jersey. Razem z uczniami z USA braliśmy udział w projekcie Peace Crane Project, którego celem jest promowanie pokoju na świecie. Po długiej drodze żurawie pokoju z Ameryki oraz nasze polskie serca i gołąbki znalazły swój nowy dom:)

Malwina Kordus

• Współpraca ze szkołami z USA

• 21.11.2022 11:03
        • W październiku i listopadzie nasi uczniowie brali udział w międzynarodowym projekcie Peace Crane Project (https://peacecraneproject.org/), którego celem jest promowanie pokoju na świecie.  Uczniowie z klas 7 i 8 wykonali własnoręcznie gołębie, żurawie i serca z papieru zgodnie ze sztuką origami. Następnie  napisali  na nich pokojowe hasła w języku angielskim. Nasze prace wyślemy do szkół w New Jersey i Kalifornii.

Z niecierpliwością czekamy również na przesyłki z zagranicy:)

Malwina Kordus

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• 22.11.2021 09:27
        • Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 r. mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób. W świetlicy szkolnej klasy 3a odbywały się zajęcia pod hasłem „Jesteśmy tolerancyjni”. Ich celem było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Uczniowie pracowali z kartami pracy, tworzyli rożne hasła związane z tolerancją oraz wspólnie wykonali plakat.

• Baśnie kl. 4D

• 27.04.2021 12:06
        • Klasa 4d wykorzystała swoją kreatywność łącząc w jedno dwa projekty: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Myślę Pozytywnie, w których bierze udział w tym roku szkolnym. Inspirując się bohaterką filmu pt. "Binti", uczniowie postanowili zostać twórcami w Internecie. Wykorzystując wiedzę z lekcji języka polskiego, zrealizowali temat "Mogę napisać baśń". Na portalu storybird.com opublikowali efekt pracy swoich grup projektowych: książeczkę z autorskimi baśniami. Uczcili tym samym Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). Zachęcamy do rejestracji na portalu i zaglądania do publikacji klasy 4d! Tymczasem zamieszczamy PDF z roboczą, książkową wersją baśni oraz link. Może także Wy zainspirujecie się, korzystając z dobrodziejstw Internetu. Książki warto czytać pod każdą postacią :)

Baśnie klasy 4d - część 1