• Europejski projekt matematyczny

• 11.06.2017 16:18
      • Ciekawa propozycja połaczenia matematyki z nowoczesnymi technologiami
      • W marcu 2017 roku przyłączyliśmy się do projektu VIDUMATH. Projekt, finansowany przez UE, polega na tworzeniu otwartych zasobów edukacyjnych przez samych uczniów. VIDUMATH pokazuje uczniom i nauczycielom, jak przy użyciu twórczych metod i opracowywania przez samych uczniów filmów wyjaśniających zagadnienia matematyczne, pobudzać zainteresowanie uczniów matematyką. Projekt daje możliwość znajdowania przez uczących się rozwiązań problemów z bieżącej edukacji rozwijając jednocześnie kreatywność dzieci i umiejętność pracy w grupie.

Projekt jest adresowany do uczniów w wieku 9 - 12 lat oraz nauczycieli matematyki.

Koordynatorami i partnerami projektu są: Kulturring w Berlinie,  Bielefeld University of Applied Sciences w Niemczech,  Queen Maud University w Trondheim w Norwegi,  Kindersite w Chester w Wielkiej Brytanii, University of Coimbra w Portugali, 32 SOU “Sv.Kliment Ohridski” School w Sofii w Bulgarii.

Nasza współpraca będzie odbywać się poprzez platformę wikispaces - medium społecznościowe stworzone dla edukacji.

Iwona Kowalik