• Ankieta międzynarodowa "Kosmos Twoim okiem"

• 25.11.2016 18:52
      • Badanie stopnia zainteresowania dzieci naukami ścisłymi i badaniami związanymi z tematyką kosmosu.
      • Nasi uczniowie zostali zaproszeni do wypełnienia anonimowej ankiety przeprowadzanej w kilkunastu krajach w ramach projektu Space Awareness. Uczniowie z różnych krajów Europy dzielą się w ankiecie opiniami na temat nauki, technologii i kosmosu. Pytania dotyczą zainteresowań dziecka oraz jego spostrzeżeń na temat kosmosu. Wyniki ankiety pozwolą  ulepszyć jakość materiałów edukacyjnych oraz działań w ramach projektu Space Awareness, skierowanych do młodzieży z Europy i Afryki.

Badanie jest przeprowadzane przez naukowców z University College London w Wielkiej Brytanii, którzy pracują z ludźmi z wielu krajów Europy oraz Republiki Południowej Afryki nad stworzeniem materiałów edukacyjnych, dzięki którym młodzież zainspiruje się badaniami kosmosu. Zebrane informacje pomogą w opracowaniu materiałów edukacyjnych, które zostaną udostępnione szkole do wykorzystania w trakcie zajęć szkolnych.

Projekt Space Awareness jest finansowany przez europejski program Horyzont 2020 na mocy porozumienia nr 638653.

LINK DO ANKIETY

Iwona Kowalik