• Warsztaty "Wykorzystanie astronomii w edukacji"

• 27.05.2017 14:39
      • Nauczyciele doskonalą swoje umiejętności podczas międzynarodowych warsztatów w Izerach
      • Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów  naszej szkoły w promowanie nauk kosmicznych trójka nauczycieli: Iwona Kowalik, Arkadiusz Hajduk i Alicja Wdowiak, uczestniczyli w warsztatach "Wykorzystanie astronomii w nauczaniu". Zajęcia, zorganizowane przez projekt Space Awareness, Fundację New Space oraz ESERO w Czechach, odbyły się w Górach Izerskich w schronisku Orle. Uczestniczyli w nich nauczyciele z Polski i Czech. Podczas warsztatów nauczyciele uczestniczyli w nocnych i dziennych obserwacjach nieba, uczyli się składać i kalibrować teleskopy, korzystać z aplikacji Stellarium. Nauczyciele ćwiczyli wykorzystywanie nauczania problemowego w edukacji pracując w grupach podczas „gotowania” komety, tworzenia komory mgielnej, budowania rakiety wodnej czy tworzenia osłony termicznej dla „jajka-astronauty”. Mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów, m.in. o kosmicznej biologii, ekstremofilach i astrobiologii. Poznali lepiej projekt Space Awareness, a następnie prezentowali pomysły swoje i swoich szkół na wykorzystanie astronomii w edukacji. Podczas warsztatów prezentowaliśmy także kosmiczne aktywności realizowane w Szkole Podstawowej nr 26.

Warsztaty były dla nas wspaniałym źródłem inspiracji i mamy zamiar wykorzystać zdobyte podczas nich umiejętności w pracy z naszymi uczniami.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów:

The_Space_Activities.pdf

Iwona Kowalik, Arkadiusz Hajduk, Alicja Wdowiak