• Zapraszamy do udziału w konkursie Odysseus II

• 05.03.2017 15:36
      • Konkurs plastyczny o tematyce kosmicznej dla uczniów w wieku 7-13 lat
      • Zapraszamy naszych uczniów zainteresowanych kosmosem do udziału w konkursie Odysseus II. Odysseus II to ogólnoeuropejski konkurs o tematyce kosmicznej skierowany do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat. Nasi uczniowie mogą wystartować w kategorii Skywalkers, która ma formę  konkursu plastycznego dla uczniów w wieku od 7 do 13 lat. Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy wykonanej manualnie (rysunek, malunek, mozaikę, kolaż, itp.) albo pracy wykonanej elektronicznie (fotografia, rysunek utworzony za pomocą dowolnego oprogramowania pozwalającego na tworzenie grafiki), która będzie nawiązywała do jednej z kategorii tematycznych:

01 Układ Słoneczny i badania kosmiczne

• Ziemia z powierzchni Księżyca lub Wenus
        • Kopalnia na planetoidzie

02 Europa w przestrzeni kosmicznej

• Spacer po powierzchni komety
        • Stacja kosmiczna krążąca wokół Tytana

03 Ludzie na Marsie

• Zderzenie Fobosa z Marsem
        • Lot na Marsa za 100 lat

04 Astrobiologia – poszukiwanie życia we Wszechświecie

Na przykład:

• Rysunek cywilizacji, która osiągnęła bardzo wysoki stopień rozwoju technologicznego
        • Owady w atmosferze planety ziemiopodobnej

Powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich zagadnień i każde inne rozwinięcie pomysłów i fantazji ucznia w ramach wybranej kategorii tematycznej może być zgłoszone do konkursu.

Prace, które nie powstały bezpośrednio w postaci elektronicznej muszą zostać zeskanowane.

Nagrodą Główną jest Tablet iPad wraz z cyfrowymi książkami i aplikacjami o tematyce kosmicznej oraz Dyplom: “European Youth Space Ambassador”.

Zwycięzcy etapu krajowego otrzymają małe teleskopy Dobsona oraz medale.

Prace należy zgłaszać do p. Iwony Kowalik do 29 marca 2017 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi w lipcu 2017 roku.

W kategorii Skywalkers prace będą oceniane przez jury składające się z nauczycieli, artystów i osób związanych z sektorem kosmicznym. Przy wyborze najlepszej pracy będą brane pod uwagę następujące kryteria:

• Jakość artystyczna (wkład do oceny końcowej 30%)
        • Oryginalność (wkład do oceny końcowej 20%).
        • Pomysłowość (wkład do oceny końcowej 20%)
        • Ogólne wrażenie(wkład do oceny końcowej 30%)
          Czyli jak dobre ogólne wrażenie zrobiła praca na osobie oceniającej oraz czy praca niesie pozytywne przesłanie dotyczące ludzkiej aktywności w przestrzeni kosmicznej.

Iwona Kowalik