• Spotkanie z dr Stanisławem Maksymowiczem

• 19.01.2017 18:32
      • O tym dlaczego samoloty latają i o akrobacjach lotniczych.
      • Uczniowie klas piątych mieli dziś okazję poznać wyjątkowego człowieka - pana doktora Stanisława Maksymowicza, który jest pilotem szybowcowym, samolotowym, balonowy, skoczkiem spadochronowym, instruktorem sportów lotniczych, modelarzem lotniczym, twórcą i kierownikiem Zakładu Sportów Lotniczych wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pan Maksymowicz opowiedział o swojej karierze związanej z lotnictwem i o tym, jakie warunki należało kiedyś spełniać, aby zostać lotnikiem. Dzieci dowiedziały się, ile kosztuje wyszkolenie dobrego pilota i dlaczego loty są tak drogie. Pan Maksymowicz wyjaśniał naszym uczniom dlaczego samoloty unoszą się w powietrzu. Opowiadał o akrobacjach lotniczych i prezentował na przwiezionych modelach różne figury akrobatyczne.

Pan doktor przywiózł ze sobą strój ciśnieniowy pilota, który przymierzyła jedna z naszych uczennic. Dzieci mogły także zobaczyć prawdziwy spadochron i dowiedziały się, w jaki sposób należy go składać. Miały także okazję zadawać pytania, na które pan doktor odpowiedział.

Bardzo dziękujemy panu dr Stanisławowi Maksymowiczowi za wizytę w naszej szkole i przedstawienie tylu ciekawych informacji.

Iwona Kowalik