• Co zawdzięczamy misjom kosmicznym?

• 20.12.2016 06:23
      • Wykład dr inż. Łukasza Radosińskiego w ramach projektu SKY IS THE LIMIT
      • 19 grudnia 2016 roku gościliśmy w naszej szkole dr inż. Łukasza Radosińskiego z Politechniki Wrocławskiej, który zaprezentował uczniom klas 4e, 6b i 6c wykład „Co zawdzięczamy misjom kosmicznym?”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu SKY IS THE LIMIT.  Pan doktor przedstawił uczestnikom przebieg przygotowania astronauty do lotu w kosmos. Pokazał naszym uczniom fragmenty filmów oraz zdjęcia ze szkolenia kosmonautów, w którym uczestniczył. Omówił warunki, jakie należy spełniać, aby zostać astronautą. Nasi uczniowie poznali wynalazki, które zawdzięczamy przygotowaniom do misji kosmicznych, m.in. klimatyzację, wykrywacze dymu, obuwie sportowe,  lodówki turystyczne,  czy „kosmiczną” żywność, z której dziś na co dzień korzystamy.

Było to niezwykle ciekawe spotkanie. Nasi uczniowie żywo reagowali na fragmenty filmów oraz informacje, które poznali.  Bardzo dziękujemy Panu doktorowi Łukaszowi Radosińskiemu za ciekawe zaprezentowanie wykładu i cierpliwe odpowiadanie na pytania naszych uczniów. Mamy nadzieję, że wkrótce zechce się jeszcze spotkać z kolejną grupą naszych dzieci.

Iwona Kowalik