• Powstał projekt SKY IS THE LIMIT

• 10.02.2017 16:09
      • Projekt lotniczo-kosmiczny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 26
      • Od dwóch lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcjach dotyczących kosmosu: trzykrotnie wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym NASA „Sally Ride EarthKAM”, a w ubiegłym roku gościliśmy w naszej szkole dr Łukasza Radosińskiego, który uczestniczył w szkoleniu astronautów w Rosji. W tym roku nasza szkoła zorganizowała interesujące obchody WORLD SPACE WEEK, za co zostaliśmy nagrodzeni dyplomem wręczonym przez amerykańskiego astronautę Georga D. Zamkę. Wszystkie te akcje zaowocowały stworzeniem projektu, w którym będziemy się zajmować tematyką lotniczą i kosmiczną. Dla naszych dzieci powstała znakomita okazja do spotkań z lotnikami i może astronautami, nawiązania współpracy z Klubem Loteczka, poznania polskich osiągnięć w dziedzinie lotnictwa i astronautyki.

W dniu 24 października 2016 roku odbyło się spotkanie w Hotelu Kosmonauty, w którym uczestniczyli m.in. jego organizator pan Adam Bisek, Janina Woźna - dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta, Marek Winkowski – wiceprezes Zarządu Wrocławskiego Technologicznego oraz Dyrekcja naszej szkoły, podczas którego zapadła decyzja o realizacji projektu. Uznaliśmy, że projekt będzie nosił tytuł SKY IS THE LIMIT.

Po spotkaniu przedstawiciele naszej szkoły, uczestniczący w spotkaniu, obejrzeli Hotel Kosmonauty i Restaurację Orle Gniazdo, gdzie będzie odbywała się część zajęć. Wypróbowaliśmy także jeden z niesamowitych elementów wyposażenia hotelu – symulator lotów F-16 Fighting Falcon, który będzie jedną z atrakcji projektu.

Iwona Kowalik