• Quiz "Kosmiczny maraton filmowy" dla naszych uczniów

• 07.10.2016 07:05
      • Sprawdzamy, czy uczniowie ogladają filmy fabularne o podbojach kosmosu
      •    W czwartek, 6 października 2016 r., nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość filmów fabularnych o podbojach kosmosu. Przygotowałam dla Nich test Kahoot, złożony z 11 fragmentów filmów. Do każdego z nich podane były 4 odpowiedzi, z których należało wybrać jedną właściwą. Wśród filmów pojawiły się m.in. "Marsjanin" czy "Grawitacja", ale były także filmy, które powstały dawniej, np. "Obcy-Przebudzenie", "Kosmiczni kowboje", "Armagedon" czy starsze częsci "Gwiezdnych wojen".

Na długiej przerwie, po 6 lekcji, uczestnicy quizu stawili się w sali 121 z telefonami, a nawet tabletami! Mogli grać sami lub w grupach złożonych maksymalnie z 4 osób. Wśród uczestników pojawił się także pan Arek Hajduk. Emocji było mnóstwo! Okazało się, że wśród naszych uczniów są prawdziwi znawcy tematu, którzy bez problemu potrafili wskazać filmy "kosmiczne", nie tylko te, które mogliśmy oglądać stosunkowo niedawno. Po finałowym pytaniu Kahoot wyłowił zwycięzców - drużynę z klasy 6c w składzie: Marta C, Julia D, Oliwier D i Igor W. Na drugim miejscu znalazł się pan Arek, a na trzecim Jakub L z klasy 5b.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników quizu!

Iwona Kowalik