• Podsumowanie projektu

• 23.01.2016 19:15
      • Zobaczcie, jakie miejsca sfotografowaliśmy:)
      • Od 10 do 13 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w 50. misji  programu Sally Ride EarthKAM, podczas której fotografowali naszą planetę z kosmosu. Uczniowie musieli dokładnie wydać polecenie kamerze znajdującej się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podawali współrzędne geograficzne fotografowanego miejsca, czas oraz orbitę stacji kosmicznej.

Podsumowaniem naszego udziału w programie było zidentyfikowanie wszystkich otrzymanych zdjęć. Na podstawie współrzędnych geograficznych, korzystając z map zamieszczonych w Internecie oraz atlasów, uczniowie zdołali podpisać wszystkie fotografie. Dla wszystkich uczniów przygotowaliśmy także mapki, na których zaznaczono część ze znalezionych przez nas miejsc na Ziemi.

Nasza szkoła otrzymała także certyfikat udziału w tegorocznej misji:

Projekt był bardzo interesujący! Mamy zamiar wziąć udział w kolejnej edycji:)

Iwona Kowalik