• Spotkanie na Skype z uczniami z Pensylwanii

• 10.12.2015 19:26
      • Jak tworzyliśmy gry podczas Godziny Kodowania?
      • Nasza współpraca z partnerami z Pensylwanii trwa! Obie grupy: polska i amerykańska, wzięły udział w globalnej akcji „Hour of Code” (”Godzina Kodowania”). W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom  z całego świata tworzenie gier, nawiązujących do kolejnej części sagi „Gwiezdne wojny”. 10 grudnia, po naszych zajęciach, zorganizowaliśmy spotkanie na Skype. Musieliśmy dopasować czas spotkania tak, aby obie grupy mogły w nim uczestniczyć – nasze regiony dzieli 6 godzin różnicy – kiedy dzieci w Pensylwanii rozpoczynały lekcje, my byliśmy już po zajęciach. Podczas spotkania polscy uczniowie mówili swoim kolegom z USA o swoich doświadczeniach  z tworzeniem gier. Mówili o postaciach, jakich używali (R2-D2, C-3PO, BB-8), wymieniali stosowane komendy, opowiadali w jaki sposób można zdobyć punkty w ich grach lub jak je stracić. Obiecaliśmy przesłać sobie nawzajem stworzone przez uczniów gry.

Mimo tradycyjnych trudności technicznych udało nam się nawiązać kontakt korzystając z tableta. Polscy uczniowie byli dobrze przygotowani i pokonali lęk przed rozmową z dziećmi, które na co dzień posługują się językiem angielskim. Mieliśmy możliwość przekonać się, że dzieci w polskich szkole mogą robić to, co dzieci w USA.

Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie!

Iwona Kowalik