• Międzynarodowy Dzień Pokoju

• 19.09.2016 18:18
      • Wspólnie z zagranicznymi partnerami obchodzimy Dzień Pokoju
      • 21 września co roku na całym świecie jest obchodzony  Międzynarodowy Dzień Pokoju. Święto to ustanowiło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1981 roku w drodze jednomyślnej uchwały jako "dzień upamiętniający i wzmocniający ideę pokoju zarówno wewnątrz, jak i wśród wszystkich narodów i ludów" (Rezolucja ONZ).

Uczniowie klasy 4e, którzy uczestniczą w projekcie Global Classroom, kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku współpracę z partnerami z całego świata, a przede wszystkim z uczniami z Pensylwanii w USA, postanowili wziąć udział w obchodach tego ważnego święta. Dzieci przygotowały teledysk do utworu "Wavin' flag", na którym prezentują słowo "pokój" w róznych językach, tworzą wspólnie plakat z logo Międzynarodowego Dnia Pokoju, rysują flagi państw z różnych kontynentów. Julia i jej tata przygotowali także ujęcie białego gołębia wzbijającego się do lotu. Oto efekt naszej pracy:

Nasze wideo zostało zaprezentowane wszystkim partnerom projektu Global Classroom i zostało przesłane organizatorom święta w ONZ. Zostało także zamieszczone w międzynarodowej grupie nauczycieli  Human beings, działającej w ramach programu eTwinning, promującej m.in. kształtowanie postawy szacunku, tolerancji i pokoju wśród uczniów.

Iwona Kowalik