• O naszym projekcie na globalnej konferencji w USA

• 08.08.2016 21:58
      • Prezentujemy projekt "Global Classroom" na konferencji EdmodoCon 2016
      • 2 i 3 sierpnia w San Mateo w Kalifornii w USA miała miejsce międzynarodowa konferencja EDMODOCON 2016, która jest transmitowana online na cały świat. Uczestniczyło w niej prawie 40 tysięcy odbiorców ze 151 krajów. Podczas tego spotkania 20 nauczycieli ze Stanów Zjednoczonych, Australii, RPA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wenezueli, Kolumbii, Meksyku i Japonii prezentowało wybrane spośród 400 zgłoszeń najlepsze pomysły zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji oraz nowe metody pracy z uczniami. Jest mi niezwykle miło, że znalazłam się w gronie prezenterów, aby pokazać naszą współpracę z partnerką z Pensylwanii w ramach projektu „Global Classroom 2015-2016”. Nasza prezentacja, zatytułowana „LEARNING TOGETHER”  dotyczyła globalnej współpracy między nauczycielami i uczniami, w której uczestniczyli moi uczniowie klasy 6a. Obecni na sali oraz uczestnicy online, którzy po prezentacji kontaktowali się z nami dzięki specjalnie utworzonym na platformie Edmodo topikom, byli zachwyceni tym co udało nam się wspólnie wypracować, entuzjastycznie reagowali na fragmenty naszych filmów ukazujących nasze miasto, lekcję języka polskiego czy fragmenty spotkań na Skypie. Jest to olbrzymi sukces i wyróżnienie dla naszych uczniów.

Mamy nadzieję, że dzięki zaprezentowaniu naszego projektu, globalna grupa partnerów powiększy się  i w kolejnym roku nasza współpraca będzie jeszcze ciekawsza.

Iwona Kowalik