• Coraz bliżej lato

• 17.06.2021 11:53
        • Ostatnim zadaniem w tym r.szk. w ramach innowacji „Z kodowaniem za pan brat” była lekcja na temat: „Coraz bliżej lato”.

Wakacje, czas wycieczek, poznawania nowych miejsc, zabaw na świeżym powietrzu, czas odpoczynku i ładowania akumulatorów. Na zajęciach uczniowie: odkryli miejsca, w które można wybrać się na wakacje, ułożyli hasła z rozsypanki literowej, stworzyli kodeks bezpiecznego wypoczynku oraz napisali skojarzenia dotyczące miejsc, gdzie można wypoczywać.

Pracy było moc, ale wszystkie zadania zostały wykonane świetnie 😊

• Rodzina

• 17.06.2021 11:49
        • 9.06.2021

Jak ważna jest rodzina w życiu człowieka chyba nie trzeba nikogo przekonywać. To z najbliższymi dzielimy się radościami i troskami, to do nich przychodzimy po pomoc. Rodziny bywają różne, duże, małe, mieszkające razem i rozsiane po całym świecie. Na zajęciach w ramach innowacji „Z kodowaniem za pan brat” dzieci z 2e brały udział w ciekawych zajęciach.

Ich celem było: wymienienie członków swojej rodziny, znajomość stopnia ich pokrewieństwa, ułożenie obrazka na podstawie podanych informacji, obrazkowego sudoku oraz kubków na macie wg współrzędnych.

Zadania zostały bardzo dobrze wykonane. Dużą trudność sprawiło dzieciom ułożenie sudoku, tak, aby obrazki się nie powtarzały w liniach pionowych i poziomych. Niektórym grupom poszło to wspaniale 😊

• Dzieckiem być - lekcja z ozobotami

• 08.06.2021 11:15
        • Co to znaczy być dzieckiem? Czy dzieci w Japonii, Chinach, Anglii, Francji, USA obchodzą Dzień Dziecka czy nie? W jaki sposób obchodzą ten szczególny dzień dzieci w innych krajach. Odpowiedzi na te pytania znaleźli uczniowie z 2e podczas zajęć z ozobotami. Dodatkowo zakodowali trasę dla robotów w taki sposób, żeby przypominała, że to powinien być radosny dzień dla każdego dziecka.

• KRAINA MARZEŃ

• 31.05.2021 07:42
        • Marzenia... czasem duże, a czasem całkiem malutkie..., czasem wypowiadane głośno, a czasem skrywane gdzieś głęboko w sercach. Kolejną lekcją z ozobotami były zajęcia w 2e na temat: „Bujamy w obłokach – zakodowane marzenia”. Rozwijaliśmy kompetencje: cyfrowe, matematyczne i społeczne. Rozmawialiśmy o naszych marzeniach. Były przeróżne np. przygarnąć psa, pojechać nad morze czy wziąć udział w zawodach akrobatycznych😊 Tym razem dzieci miały za zadanie narysować dwa swoje marzenia w kółkach, uzupełnić trasę ozobota kolorem i wstawić kody „pauza 3s”.