ZSP 12

ZSP 12

  Dni Czerwonego Jabłuszka

  Już kolejny rok udało nam się zrealizować prozdrowotną akcję w świetlicach szkolnych pod hasłem: „Dni Czerwonego Jabłuszka”. Przez kilka dni ogarnęła wszystkich OWOCOMANIA. Chcieliśmy wszyscy się dowiedzieć jak najwięcej na temat owoców i ich znaczenia dla naszego zdrowia.  Kilkudniowa wrześniowa akcja została podzielona na kilka bloków tematycznych. W pierwszym dniu nauczyciele nakreślili dzieciom ogólne zasady zdrowego odżywiania (tu przedstawiono – pokazano i omówiono piramidę zdrowego odżywiana), została również zaprezentowana prezentacja multimedialna na powyższy temat. Potem odbyła się pogadanka dotycząca tego, jak możemy dbać o swoje zdrowie. Były zagadki owocowo-warzywne oraz quizy. 
   

  Uczniowie przypomnieli sobie, że należy unikać nadmiaru słodyczy, a jeść dużo warzyw i owoców. Przygotowaliśmy smaczne soki i szaszłyki z przyniesionych owoców. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach kulinarnych, każdy chciał skomponować własną owocową przekąskę.  Wspólnie stwierdziliśmy, że ważna jest aktywność fizyczna, uprawianie sportu. Uczniowie wzięli udział w „Owocowym torze przeszkód”. Zorganizowano bieg w workach, przejście z owocem na talerzu przez przeszkody i inne wesołe zabawy. Było dużo śmiechu i pozytywnych emocji.Nie mogło zabraknąć także prac plastycznych, plakatów. Każda grupa przygotowała plakat o tematyce zdrowego odżywiania z uwzględnieniem owoców w codziennym jadłospisie.  


  W poniedziałek 24 września o godz. 9.00 odbył się uroczysty apel, na którym została podsumowana nasza prozdrowotna akcja oraz zaprezentowane zostały piękne plakaty mające na celu upowszechnianie zdrowych nawyków żywieniowych.  Uczniowie klasy 2e zaśpiewali piosenkę ,, Sady jesienią” z wykorzystanie instrumentów.
  Z przeprowadzonych działań dzieci wyciągnęły wnioski, że warto się dobrze odżywiać, aby być zdrowym, mieć dużo sił i energii do nauki, pracy, zabawy oraz aby móc realizować plany, spełniać marzenia i dbać o to, co dla nas w życiu ważne.
  Akcja „Dni Czerwonego Jabłuszka” miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia i kształtowania tych nawyków u dzieci już od najmłodszych lat.


  Organizatorzy:
  S. Piątek
  A. Olszewska
  I. Browarny
  M. Ruka
  A. Kubasik

  Galeria

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter

   Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a 54-101 Wrocław
   tel. 71 798 67 14
   sekretariat czynny od 07.00 do 15.00

   Wnioski i skargi odnośnie funkcjonowania przedszkola, szkoły, oddziałów gimnazjalnych przyjmuje Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 2002008