• Rok Kościuszki w SP26

• 22.02.2018 20:19
      • Inicjatywy związane z obchodami Roku Tadeusza Kościuszki
      • W ramach Obchodów Roku Tadeusza Kościuszki (ogłoszonych przez Polski Komitet ds. UNESCO)  w naszej szkole odbyło się kilka inicjatyw, związanych z postacią wielkiego bohatera. Przez kilka miesięcy uczniom towarzyszyły najsłynniejsze cytaty Tadeusza Kościuszki i o Tadeuszu Kościuszce oraz ścienna gazetka poświęcona bohaterowi Insurekcji, wraz z odnośnikami do ciekawych materiałów w internecie. Postaci Naczelnika poświęcono zajęcia koła historycznego oraz (jak zawsze zresztą) czas na odpowiednich lekcjach historii. Jednakże ukoronowaniem wszystkich inicjatyw był Szkolny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce p.t. " Bohater Dwóch Narodów", zorganizowany dla klas IV-VII, w którym przedstawiciele klas mogli popisać się wiedzą na temat patrona roku 2017 oraz zdobyć na jego temat zupełnie nowe wiadomości. Działania podjęte w ramach obchodów Roku Kościuszki w naszej szkole z pewnością przyczyniły się do przybliżenia jego arcyciekawej osoby uczniom SP 26.

CYTATY_T_Kosciuszko.docx

KONKURS__T_KOSCIUSZKO.pptx