• Polskie miasta

• 17.06.2021 11:43
        • W ramach innowacji pt. ”Lapbookowa nauka” uczniowie z klas 2 wykonali kolejne Lapbooki. Każda klasa 2 wybrała temat ostatniej w tym roku szkolnym pracy. Najciekawsze Lapbooki dotyczące miast polskich można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Barbara Woźniak

• „Sporty zimowe”

• 24.02.2021 07:36
        • W lutym uczniowie z klas 2 wykonali kolejne Lapbooki, których tematem były „Sporty zimowe”. Dzieci się postarały wykonując ładnie i oryginalne prace. W swoich Lapbookach wkleili wiele otwieranych okienek, flag, kółek, serduszek czy ilustracji dotyczących sportów zimowych.

Na przykładowych pracach widać, że Lapbooki wzbudziły ciekawość, zmotywowały dzieci do odkrywania ciekawostek na temat sportów. I wszyscy zrobili to w ciekawej formie.

Barbara Woźniak wraz z nauczycielami klas 2

• LAPBOOK – DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

• 03.12.2020 08:24
        • Listopadowy temat Lapbooków, które mieli wykonać uczniowie klas 2 to: „Dzień zdrowego odżywiania”. W swoich pracach dzieci pokazały mnóstwo ciekawych elementów takich jak piramida zdrowia, otwierane flagi, ruchome kółka czy składane elementy.

Głównym celem prac była nauka podczas dobrej zabawy. I tak chyba było, bo niektóre Lapbooki są po prostu piękne i pomysłowe.

Barbara Woźniak wraz z nauczycielkami klas 2

• Lapbook – Moja ulubiona książka

• 25.10.2020 13:39
        • W październiku uczniowie klas drugich mieli wykonać lapbooki czyli kreatywne książki do zaprezentowania, dotyczące jednego zagadnienia. Październikowy temat to: MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA. Dzieci opisywały książki, które najbardziej im się podobały. Były to ciekawe historie, piękne rysunki oraz kolorowe scenki. Każdy lapbook to kolorowe koperty, zaginanki czy samodzielnie zrobione wzory.

• Lapbooki - "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły"

• 13.10.2020 07:52
        • W tym roku szkolnym klasy drugie zdecydowały się na innowację pedagogiczną. Tematem są Lapbooki czyli forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Jest to teczka, w której w formie rysunków, otwieranych okienek, kopert, ruchomych elementów przekazywane są różne treści czy tematy. Przede wszystkim taki Lapbook wzbudza ciekawość i motywuje dzieci do odkrywania ciekawostek, do zbierania różnych informacji.

Każdego miesiąca uczniowie klas 2 zrobią jeden Lapbook dotyczący danego tematu. Pierwszy wrześniowy Lapbook to:  „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”.

Galeria zdjęć pierwszych Lapbooków

Koordynator: Barbara Woźniak