• Nasi partnerzy:

• Wiosenna Gra Terenowa

16.04.2024

12 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 3b oraz 3h mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w ekscytującej przygodzie podczas Wiosennej Gry Terenowej, która odbyła się w malowniczym Parku Maślickim. Dzieci miały okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pracowały w zespołach, szukając ukrytych skarbów, rozwiązując zagadki oraz wykonując różnorodne zadania, które sprawdzały ich spryt, zręczność oraz umiejętność współpracy. Atmosfera była niesamowita, pełna radości, śmiechu i pozytywnej energii. Każdy zespół został nagrodzony za swoje wysiłki i zaangażowanie, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe vouchery oraz słodkie upominki.

• Czy, aby wyrosnąć roślina koniecznie potrzebuje ziemi?

15.04.2024

Na to oraz inne pytania mieli okazję odpowiedzieć sobie uczniowie kl. 2b i 2e podczas projektu badawczego przeprowadzonego w świetlicy szkolnej.

W dniu 8 kwietnia uczniowie założyli w sali mini ogródek - wysiali rzeżuchę. Przez kolejnych pięć dni samodzielnie ją pielęgnowali, delikatnie zraszając oraz obserwowali, jak kiełkują nasiona i roślina rośnie. Dodatkowo dzieci prowadziły dziennik obserwacji, w którym starannie odnotowywały zmiany zachodzące w wyglądzie rośliny, wyniki wykonanych pomiarów wzrostu rzeżuchy oraz własne spostrzeżenia i wnioski.

• Pomagajmy <3

12.04.2024

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami wyjątkową historią. Nasz uczeń Dorian Dzieża potrzebuje pomocy. Wraz z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami podjęliśmy różne działania, aby zebrać kwotę potrzebną chłopcu na operację i rehabilitację.

Te inicjatywy są niezwykłe, budujące jest to jak wspólnymi siłami możemy zmieniać życie na lepsze. Razem możemy zdziałać cuda. Dołączcie do naszej akcji i wspólnie sprawmy, że marzenia Doriana staną się rzeczywistością. Dziękuję za dotychczasową pomoc, prosimy o więcej <3 Izabela Wojtycka Dyrektor ZSPnr 12 we Wroclawiu

• Dzień piżamy - podsumowanie zbiórki zabawek

05.04.2024

Dnia 27.03.2024r. tuż przed Świętami Wielkanocnymi zakończona została zbiórka zabawek dla dzieci będących podopiecznymi kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej ,,Przylądek Nadziei" we Wrocławiu . Zabawki i podarowane przez darczyńców rzeczy zostały przez nas dostarczone do szpitala, a dokładniej do Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Nasze działania zostały również uwzględnione na Facebookowym fanpage'u szpitala :

• Dzień piżamy

05.04.2024

Dnia 20.03.2024r. w naszej szkole odbył się dzień piżamy. Uczniowie placówki przy ulicy Suwalskiej przybyli do szkoły w piżamach dając tym samym świadectwo solidarności z dziećmi leczonymi w szpitalach, dla których jest to ubranie dnia codziennego. Była to doskonała okazja do integracji naszych uczniów w działaniach na rzecz drugiego człowieka - rówieśników będących chorymi i wymagających hospitacji, która uniemożliwia im uczęszczanie do szkoły. Nie zabrakło rozmów o profilaktyce zdrowia wśród dzieci. Uczniowie swoim strojem przypomnieli także o prowadzonej wówczas zbiórce na rzecz Szpitala Dziecięcego Onkologii i Hematologii ,,Przylądek Nadziei".

• Co ma pływać nie utonie

05.04.2024

Uczniowie klasy 6b kolejny raz wzięli udział w warsztatach naukowych w laboratoium doświadczeń Parku Technologicznego Port Łukasiewcza. Tym razem tematem przewodnim było pytanie: Dlaczego niektóre przedmioty unoszą sie na wodzie, a inne toną? W celu dokładnego zbadania zagadnienia uczniowie przeprowadzili serię doświadczeń z materiałami o różnej gęstości, aby rozszyfrować własności materii o tym decydujące. Na koniec młodzi naukowcy zdobytą wiedzę wykorzystali do stworzenia wielobarwnej wodnej wieży. Gratulujemy uczniom wykonania eksperymentów, jesteśmy przekonani, że udział w warsztatach był dla naszych szóstoklasistów niezapomnianą przygodą przez świat fizyki.

• Jakość powietrza

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12

sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl

ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP