ZSP 12

Zespół Szkolno-Przedszkolny 12

 

 

 

 

Wiadomości

 • Szanowni Państwo! Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i przedszkoli Dolnego Śląska!

   

  Po raz drugi zapraszamy Państwa do udziału we Wrocławskiej Dydaktycznej Konferencji „Z MATEMATYKĄ W TLE”, której koordynatorem jest Akademia Talentów i Uzdolnień. Celem konferencji jest upowszechnienie dobrych praktyk w edukacji matematycznej na każdym etapie kształcenia. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ul. Suwalskiej 5 we Wrocławiu. Konferencja składa się z prelekcji oraz zajęć przeprowadzanych z uczniami wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Konferencji będą towarzyszyć pokazy Humanitarium, Explorapark, Od smyka do matematyka, Empiria i Atomic Atelier. Gry inwestycyjne prowadzone przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

 • W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.

  10.11.2017 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala Pieśni Patriotycznych. Wszystkie klasy trzecie przygotowały wybraną przez siebie pieśń:
  3a przedstawiła utwór "Piechota",
  3b zaśpiewała i zaprezentowała układ do pieśni "Przybyli ułani pod okienko",
  3c przy akompaniamencie gitary zaśpiewała "Płynie Wisła, płynie",
  3d oraz 3i przygotowały wspólny występ prezentując pieśń "O mój rozmarynie",
  3e zaśpiewała "Rotę",
  3f przygotowała "Pierwszą kadrową",
  3g podobnie, jak klasa 3c, zaprezentowała utwór "Płynie Wisła, płynie",
  3h zaśpiewała i przygotowała układ do pieśni "Wojenko, wojenko".

 • Od 15.11.17r. rozpoczynamy w szkole akcję zbiórki makulatury. Konkurs rozgrywany jest w trzech
  kategoriach: Najlepszy Uczeń, Najlepsza Klasa wraz z nauczycielem oraz Najlepsza Szkoła. Na
  podstawie ilości zebranej makulatury przyznawane będą określone nagrody rzeczowe i pieniężne.
  Zasady konkursu:
  1. Zebraną i zważoną makulaturę trzeba przynieść do szkoły i umieścić w kontenerze ustawionym
  przy ogrodzeniu od strony boiska szkolnego.
  2. Informację o ilości przyniesionej makulatury należy zapisać na kartce ( informacja powinna
  zawierać wagę makulatury oraz podpis rodzica/opiekuna ucznia).
  3. Kartkę należy oddać do koordynatora akcji w klasach 1-3 p. A. Jastrzębskiej (sala 53) i w klasach 4-7
  p. A. Wdowiak (sala 123).
  Akcja zbiórki makulatury organizowana jest przez firmę Stena – Recykling i trwa do końca maja 2018r.
  Z ekologicznym pozdrowieniem koordynatorzy akcji.

 • Nasi zachodni sąsiedzi świętują co roku dzień św. Marcina (Martinstag), zachęcając do wspólnych pochodów z lampionami, jarmarków Marcińskich, czy wspólnych ognisk. Uczniowie klas siódmych oraz klas gimnazjalnych postanowili  oprócz zwyczajów przypadających na 11 listopada poznać bliżej postać św. Marcin z Tours,a mianowicie co zrobił, gdy na swojej drodze spotkał marznącego biedaka, w jaki sposób z rzymskiego legionisty został biskupem oraz dlaczego gęsi są jego symbolem. Zgodnie stwierdziliśmy, że w przyszłym roku zorganizujemy w naszej szkole jarmark Marciński z pysznymi rogalami!

 • Uczniowie klas młodszych naszej szkoły corocznie uczestniczą w realizacji programu   „ Śniadanie daje moc.” Jego   ideą jest promowanie prawidłowego żywienia wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz istotnej roli śniadań w codziennej diecie dzieci.


  W  8 listopada we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce, które zgłosiły się do programu  odbyły się obchody  „ Dnia Śniadanie Daje Moc ”.  Także w naszej szkole były zabawy, konkursy, tworzenie plakatów z hasłami dotyczącymi zdrowych posiłków oraz wspólne przygotowanie zdrowych i smacznych śniadań.  Nasi uczniowie wiedzą już doskonale , że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu  mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 
   
  Koordynator  projektu w SP 26
  Alicja Śledzińska

 • W terminie do 1 grudnia (piątek) należy wykonać samodzielnie dowolną techniką plastyczną kalendarz adwentowy z  24 elementami (przegródkami/okienkami/pojemniczkami/kopertami itd.) wraz z numeracją. Trzy najlepsze prace z klas 1-3 oraz 3 kalendarze z klas 4-7 zostaną nagrodzone i będą reprezentowały naszą szkołę w etapie  międzyszkolnym  konkursu.

   

  Podpisane prace(imię nazwisko, KLASA,szkoła) należy przekazać  organizatorowi konkursu, można je również  zostawić w pokoju nauczycielskim.

 • Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali LAUREATAMI  
  I  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU  MAM  TALENT !
  Historia początek swój miała na drodze eliminacji w SP 26, do których zgłosiło się kilkunastu uczniów z różnymi „talentami”, m.in. : muzycznym, plastycznym, intelektualnym… Jury w składzie: Paulina Zwarycz (nauczyciel muzyki) i Marta Lushchay (nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego) wytypowało 11 osób, które swymi nieprzeciętnymi zdolnościami przykuły szczególnie uwagę. Byli wśród nich:
  1.Julia Nowak kl.3 – talent aktorski
  2.Malwina Minigulov kl.4 – talent muzyczny (shuffle dance)
  3.Milena Kolat kl.5 - talent plastyczny
  4.Lidia Walczak k l.5 – talent muzyczny (gra na pianinie)
  5.Marta Sochocka kl. 5 – talent muzyczny (gra na pianinie)
  6.Achkasov Vladyslav kl.6 – kostka Rubika
  7.Sebasian Miszkowicz- Adamowicz kl.6 – talent muzyczny (gra na wibrafonie)
  8.Maksymilian Błoński kl.7 – talent muzyczny (śpiew)
  9.Jan Wesołowski kl.7 – iluzja, magia
  10.Maja Krasowska kl.7 – talent muzyczny (śpiew)
  11.Katarzyna Zielińska kl.7 – talent muzyczny (śpiew)

 • 24 października 2017 r. wybrane  uczennice klas 7 – pasjonatki  śpiewu (Marika Kiełbiowska ,
  Jagoda Borysiak, Nicole Mroczka, Lena Szprynger, Justyna Biesiekierska, Julia Tomaszewska,
  Maja Krasowska, Katarzyna Zielińska)  – miały okazję zaprezentować swój talent muzyczny  na
  IV PRZEGLĄDZIE  WROCŁAWSKICH  ZESPOŁÓW  ŚPIEWACZYCH  w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Przygotowywały się krótko a utwór , jaki chciały zaprezentować – okazał się bardzo wymagający. Wystąpiły a cappella śpiewając  „Drzewo” – główną melodię z filmu „Igrzyska śmierci”.  Uczennice wystąpiły na ogromnej scenie sali koncertowej liczącej 400 osób i przy licznej konkurencji. Dla niektórych z Nich był to debiut muzyczny – a już na pewno debiut zespołu wokalnego SP 26!
  Gratulujemy  występu!!!
  Dziewczyny przygotowywała p. Paulina Zwarycz (nauczyciel muzyki).

 • 26 października bieżącego roku w naszej szkole, odbyły się warsztaty z projektu „Razem w pełni sprawni”. Poprowadził je Pan Łukasz Siemież z Fundacji Promyk Słońca. W warsztatach uczestniczyły cztery klasy: 3c, 4c, 5d oraz 7c. Uczniowie dyskutowali o tym czym jest niepełnosprawność, o stereotypach krążących wokół tej tematyki. Dowiedzieli się, jak pomóc osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, w momencie gdy wózek się przewróci lub osoba z niego wypadnie. Uczestnicy „na własnej skórze” mogli doświadczyć z czym musi zmagać się na co dzień osoba niepełnosprawna (z deficytem).Uczniowie zapoznali się również z zasadami savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych. Na koniec usłyszeli rap z przesłaniem – utwór z teledyskiem, opisujący codzienność osoby poruszającej się na wózku.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
  54-104 Wrocław
  ul. Suwalska 5
  sp26.wroclaw@wp.pl

  Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
  czynny codziennie od 07.00 - 15.00
  pokój 131 - 1 piętro

  Sekretariat główny
  czynny codziennie od 07.30 - 15.30
  pokój 35 - parter
 • 71 798 69 18

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1246709