Zespół Szkolno-Przedszkolny 12

Wiadomości

• W związku ze zmianą terminy 58. misji programu NASA "Sally Ride EarthKAM", nie będziemy mieli możliwości wykonywania zdjęć Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w sobotę 23 września, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w naszej szkole.  Wszystkich zainteresowanych tym wyjątkowym programem prosimy o kontakt mailowy sp26.zsp12.wroclaw@gmail.com. Od poniedziałku wszystkim zainteresowanym prześlemy instrukcję oraz 10 kodów niezbędnych do wykonania zdjęć Ziemi z Kosmosu. Termin misji to 25-30 września 2017 roku. Na początku misji NASA oferuje większy wybór orbit.

• Szkoła Podstawowa nr 26 jest współorganizatorem kolejnego „kosmicznego” wydarzenia – World Space Week Wrocław 2017, które odbędzie się w dniach 7-8 października 2017 r. Jest to cykl wydarzeń promujących szeroko rozumiane dziedziny nauki, wiedzę i nowoczesne technologie związane z eksploracją i badaniami Kosmosu. Projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży oraz osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy o  Wszechświecie.

• Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zezwoliła na wypuszczenie wolnego bezzałogowego balonu, używanego w celach meteorologicznych, podczas warsztatów Dolnośląśkiego Festiwalu Nauki w Szkole Podstawowej nr 26, w sobotę, 23 września. Start balonu przygotowuje Klub Łączności Ratunkowej oraz Cyfrowych Systemów Łączności przy Polskim Związku Krótkofalowców SP6ZWR. Wydarzenie następi o godzinie 11.00 na szkolnym boisku.

• W dniach 18 -19.09.2017r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Ewy Naworol, którzy w ramach ogólnopolskiej  akcji „My nie gryziemy” przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas 1-3. Akcja miała na celu uświadamianie i poszerzanie wiedzy dzieci w kwestii profilaktyki ataków i pogryzień przez psy oraz bezpiecznego obcowania ze zwierzętami. Szkolenie było prowadzone na pokładzie specjalnie przystosowanej naczepy ciężarówki Freightliner.

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Klasy siódme oglądały filmy związane z motywem kropki. Podziwialiśmy złudzenia optyczne, które kreuje nasz mózg ze zwykłych kropek. Wykorzystaliśmy kropki do nauki słownictwa. Zadaniem uczniów było tworzenie jak najciekawszych, najzabawniejszych opisów w języku niemieckim, które dodatkowo łączyli z pantomimą.

Galeria

• 14 września bieżącego roku klasy: 1c, 2b, 3a, 3c, 3d, 3e odwiedziła Fundacja L’arche, która zagrała dla naszych uczniów spektakl  pt. „Razem zmieniamy świat”.  Bohaterami przedstawienia były lalki - mapety: Tomek - rudy energiczny chłopak, jeżdżący na wyścigówce (czyli wózku) z powodu MPD (Mózgowego Porażenia Dziecięcego) oraz jego przyjaciółka Malwina.  Aktorzy starali się pokazać dzieciom, że pomimo swej niepełnosprawności są bardzo podobni do swoich rówieśników. Tak samo, jak oni mogą się uczyć, bawić, zawierać przyjaźnie, grać w koszykówkę, czy chodzić na basen. Po spektaklu uczniowie dowiedzieli się czym jest MPD oraz jak można pomóc osobom niepełnosprawnym w różnych sytuacjach życia codziennego. Wszyscy otrzymali również krótką lekcję języka migowego, dzięki której nauczyli się podstawowych gestów, takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry. Spektakl był piękną lekcją o tolerancji, akceptacji i życzliwości wobec drugiego człowieka.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w klasach pierwszych z udziałem Prezydenta Wrocławia pana Rafała Dutkiewicza:

Rozpoczęcie roku szkolnego w klasach starszych - relacja Kanału TV SP26:

• Szkoła Podstawowa nr 26 współnie z Wrocławskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zaprasza na zajęcia pod hasłem "W drodze do gwiazd", przygotowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Poniżej prezentujemy wszystkie zajęcia, które odbędą się w naszej szkole. Zwracamy Państwa uwagę, że w związku z limitem miejsc na zajęcia warsztatowe konieczne są zapisy poprzez mail: sp26.zsp12.wrocław@gmail.com. W mailu należy podać imię i nazwisko uczestnika warsztatów oraz jego wiek. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

Wiadomości