ZSP 12

Zespół Szkolno-Przedszkolny 12

 

 

 

 

Wiadomości

 •  

   

   

   

   

   

  "Z BABCIĄ Z DZIADKIEM NA SPORTOWO" 

  Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków

  na TANECZNY AEROBIK, BALONOWE SZALEŃSTWO I PYSZNY POCZĘSTUNEK 

  z okazji Dnia Babci i Dziadka,

  2 LUTEGO 2018 r. o godz. 17:00 w naszej szkole.


  Prosimy dziadków o zabranie sprzętu sportowego, zmiennego obuwia, 

  butelki wody i pozytywnego nastroju!!!

 • We wrześniu 2017r. nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Chronimy dzieci”. Jest  to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (Dzieci Niczyje).

  Program adresowany jest do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz dzieci. Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

 • Dnia 20 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez uczniów klasy 1c, pod opieką pani Moniki Heppner i Urszuli Okraszewskiej. Piękna sceneria wprowadziła zgromadzonych gości:  uczniów klas pierwszych, rodziców i nauczycieli w świąteczny nastrój.  Spotkanie stało się też dobrą okazją do wspólnego kolędowania. Uczniowie klasy 1c okazali się świetnymi aktorami, a ich wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie w organizację przedstawienia rodzicom dzieci z klasy 1c oraz wychowawczyni klasy pani Alicji Śledzińskiej.

 • 20 stycznia 2017 r. odbył się w naszej szkole spektakl słowno-muzyczny o tematyce świątecznej.
  Uczniowie klasy 5e- przygotowani przez p. Elę Milczarską- wspaniale mówili o tradycjach
   Świąt Bożego Narodzenia, a także o ich symbolach. Duże brawa dla nich, za bardzo dobre opanowanie na pamięć  jakże długich kwestii!
   Dialogi młodych aktorów przeplatane były muzyczną oprawą- kolędami i piosenkami świątecznymi, zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Część artystyczną przygotowała p. Paulina Zwarycz z uczniami klas 4f, 5b, 7a, 7b i 7c. Klasa 4f wykonała  kolędę „Świeć, gwiazdeczko, świeć”  - w wersji wokalno-instrumentalnej (flety proste, instrumenty perkusyjne, głos). Zgromadzona publiczność miała również okazję posłuchać swoich kolegów w roli młodych muzyków  grających na dzwonkach chromatycznych – tu klasa 5b z kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  Podobnie – bo w wersji instrumentalnej- zaprezentowała się klasa 7c w repertuarze „Jingle bells”. Nie brakowało również talentów wokalnych. Ogromne  poruszenie i emocje wzbudził występ  Kasi  Zielińskiej i Mai Krasowskiej – dziewczyny fenomenalnie zaśpiewały piosenkę „Santa Claus Is Coming To Town”.  Kolejny niezapomniany duet to: Lena Szprynger i Marika Kiełbiowska – w  piosence  „Everyday Is Christmas”. I na koniec  hit nad hitami: „Last Christmas” w wykonaniu wybranych uczniów klasy 7b!
  Dziękujemy za stworzenie niezapomnianej atmosfery zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz za ciężka pracę, włożoną w przygotowanie tego

 • Dnia 19 grudnia uczniowie z klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 26 we Wrocławiu odwiedzili Dom Pomocy Społecznej mieszczący się przy ul. Rędzińskiej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
  Uczniowie przedstawili część artystyczną oraz wręczyli upominki, które zostały przygotowane przez nich  własnoręcznie. Podczas przedstawienia były chwile radości i wzruszenia. Nauczyciele Agnieszka Król-Bawoł, Anna Świtalska i Hanna Szkodzińska złożyły życzenia świąteczne mieszkańcom od pracowników i uczniów SP nr 26.

 • Już po raz trzeci odbył się koncert kolęd zorganizowany przez grupy świetlicowe, koncert odbył się w sali 117.

  Dzieci z każdej grupy przygotowały i pięknie zaśpiewały  kolędy i pastorałki takie jak: Świeć Gwiazdeczko, Pastuszek Bosy, Skrzypi wóz, A Mikołaj pędzi, I ty możesz zostać świętym Mikołajem, Cicha noc i przybieżeli do Betlejem pasterze.
  Na koniec wspólnie dzieci z wszystkich grup świetlicowych zaśpiewały Świeć Gwiazdeczko.
  Wszystko przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, po koncercie wszystkie dzieci dostały słodki upominek od  pani Sylwii Piątek .
  Dziękujemy wszystkim nauczycielom świetlicy , którzy przygotowali dzieci do występu.
  Monika Kicman, Anna Świtalska, Iwona Browarny

 • 22.12.2017

  Gdy już nadejdą rozświetlone Święta,

  niech Nadzieja i Radość zastukają do Państwa drzwi,

  a Nowy 2018 Rok niech przyniesie wszelką Pomyślność, Szczęście.

  Izabela Wojtycka dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

   

  Utwór "MARY DID YOU KNOW"  w wykonaniu Magdaleny Powstańskiej i Agnieszki Świerczyńskiej

 • Dnia 15.12.2017 r. na terenie naszej szkoły jak i w Bibliotece Publicznej została przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą ,,Dzień Dawcy Szpiku Dla Mikołaja I Innych”. Podczas przeprowadzania akcji wszystkie zdrowe osoby w przedziale wiekowym 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych fundacji DKMS.

  Przypomnijmy historię Mikołaja, ucznia naszej szkoły. 
  Mikołaj Panaszek od wielu tygodni dzielnie walczy z zespołem mielodysplastycznym – mało znaną, ale bardzo groźną chorobą szpiku kostnego, która bez przeszczepienia w każdej chwili może przejść w ostrą białaczkę.
  Przed chorobą Mikołaj uwielbiał jeździć na rolkach i rowerze. Obecnie męczy się zbyt szybko, dlatego sport zamienił w czytanie i gry. Marzy o piesku, takim ze schroniska, by móc się nim opiekować. By wrócić do zdrowia, spełniać swoje marzenia, Mikołaj pilnie potrzebuje dawcy szpiku.

 • W piątek 15 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Gali Filmowej podsumowującej projekt „Razem w pełni sprawni”. Celem uroczystej Gali było wytypowanie i nagrodzenie najlepszej etiudy. Koordynatorami projektu w naszej placówce były Dorota Mizeracka i Anna Stęchła.

  W projekcie wzięło udział 12 szkół z całego województwa dolnośląskiego. Spośród 12 haseł każda szkoła losowała jeden termin, o którym musiała nakręcić krótki filmik. „Przyszłość” - to temat, z którym zmierzyli się uczniowie klasy VIIc: Jan Wróbel, Oliwier Dyczkowski, Marta Cwynar, Julia Daszkiewicz, Jan Wesołowski, Samuel Syperek i wielu innych. Podczas warsztatów filmowych, na przełomie maja i grudnia, uczniowie zmagali się ze swoim trudnym tematem, efektem czego powstała niniejsza etiuda. Ciężka, ale bardzo twórcza praca uczniów nie poszła na marne, została doceniona przez komisje ekspertów.

 • 19.12.2017 Kolędujemy z Samorządem Uczniowskim!

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
  54-104 Wrocław
  ul. Suwalska 5
  sp26.wroclaw@wp.pl

  Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
  czynny codziennie od 07.00 - 15.00
  pokój 131 - 1 piętro

  Sekretariat główny
  czynny codziennie od 07.30 - 15.30
  pokój 35 - parter
 • 71 798 69 18

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1376466