• ALFIK MATEMATYCZNY

XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

odbędzie się w środę 25 listopada 2015

ROK SZKOLNY 2014/2015

XX edycja konkursu Alfik Matematyczny będzie miała miejsce 26 listopada 2014 roku. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 2-6 szkoły podstawowej.

Na rozwiązanie testu uczeń ma 75 minut. Odpowiedzi zakreślane są na specjalnej karcie odpowiedzi, która po zawodach przekazana będzie organizatorowi. Uczeń dostaje tylko jedną taką kartę. Test konkursowy jest testem jednokrotnego wyboru (30 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, E z których dokładnie jedna odpowiedź jest prawidłowa) dla uczniów szkół podstawowych.  Test zawiera 10 pytań za 3 punkty, 10 za 4 punkty i 10 za 5 punktów. Na starcie uczeń otrzymuje 30 punktów, za poprawną odpowiedź odpowiednio 3, 4 lub 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź odejmuje się mu ¼ punktów przeznaczonych na zadanie.

Konkurs jest przedsięwzięciem samofinansującym się. Zebrane fundusze organizator przeznacza na nagrody (ok 55% wpływów) i techniczną obsługę konkursu. W związku z tym proponuje się, aby rodzice ucznia deklarującego udział w konkursie wpłacali wpisowe w wysokości 9 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy do 4 listopada.

WYNIKI KONKURSU

Najlepszy wynik osiągnął Szymon Nowicki ()- został laureatem konkursu, zajmując 6 miejsce w województwie dolnośląskim i 32 lokatę w kraju. Nagrodą jest tygodniowy pobyt na Obozie Talentów.

Bardzo dobre wyniki uzyskali:

Mikołaj Domański
          Natasha Wenc