• KONKURS ORTOGRAFICZNY – MISTRZ ORTOGRAFII KLAS 4-6

• ROK SZKOLNY 2016/2017

W ubiegłym tygodniu w SP 113 odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ MISTRZ ORTOGRAFII 2017” w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. Z przyjemnością informuję, że uczennica naszej szkoły Alicja U. z klasy 6 a zajęła II miejsce, jej koleżanka z tej samej klasy, Emma A. zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

Ewa Glińska

ROK SZKOLNY 2014/2015

KONKURS ORTOGRAFICZNY – MISTRZ ORTOGRAFII KLAS 4-6

Dnia 26. 09. 2014 roku odbyły się eliminacje, podczas których udało się wyłonić uczestników pierwszego etapu konkursu ortograficznego: Mistrz Ortografii klas 4-6. Z trudnościami ortograficznymi bardzo dobrze poradzili sobie następujący uczniowie:

Marek Mazur, Maksymilian Błoński,  Jagoda Borysiak,  Alicja Urbanowicz, Oliwier Dyczkowski, Emma Amanowicz, Monika Brożyna, Anna Kuras, Szymon Damczyk, Marta Ziembińska, Maja Kraskowska, Dominika Wierzbicka, Karolina Andruszewska, Filip Fonfara, Dominika Łatka, Aleksandra Grzelak, Aniela Turawska, Agata Widera, Zuzanna Szukiewicz, Patryk Frankiewicz, Natalia Dziudzik, Julia Jaremczak, Natalia Gołębiewska, Klaudia Dyko, Kacper Burakiewicz, Nina Czyżniewska, Zuzanna Sibińska, Izabela Karaśkiewicz, Jonatan Miszkowicz-Adamowicz, Patryk Prusak, Jakub Kozakiewicz, Adam Śliwiński.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, osoby wymienione powyżej powinny już przygotowywać się do kolejnego etapu konkursu.

Październikowy etap konkursu odbędzie się:

Klasy: 4a, 4b, 4c, 5a: 24. 10. 2014 roku na szóstej godzinie lekcyjnej – p. K. Milczarczyk

Klasy: 5b, 5c, 6a, 6b, 6c: 27. 10. 2014 roku na siódmej godzinie lekcyjnej – p. A. Rybak

Proszę przygotować zasady dotyczące pisowni wyrazów z „u” i „ó”.

K. Milczarczyk, A. Rybak