• Opłaty za wyżywienie - kwiecień
          • Opłaty za wyżywienie - kwiecień

          • Drodzy Rodzice,

            przypominam Państwu o dokonaniu płatności w systemie jemwszkole za miesiąc kwiecień 2024 r., przed rozpoczęciem wydawania posiłków.  Opłatę za obiady na miesiąc marzec należy dokonać do 2 kwietnia. Od nowego 2024 r.,  nie ma możliwości dokonania płatności wstecz, dlatego płatności proszę dokonywać najpóżniej dzień przed wydaniem posiłku.

            Adres strony do logowania i dokonania płatności za posiłki:

            https://app.jemwszkole.pl

            Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie jemwszkole (klikając w kalendarzu na dany, zapłacony dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00. lub wcześniej.

            Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

            Wszystkie zaznaczone i zgłoszone nieobecności będą uwzględnione przy rozliczeniu końcowym po zakończonym roku szkolnym.      

             

            Krystyna Wójcik                                              

            Starszy Intendent ZSP-12

            Tel. 71 798-69-18 w.105

        • "Woda w życiu człowieka" - konkurs biblioteczny
          • "Woda w życiu człowieka" - konkurs biblioteczny

          • Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypadał 22.03.2024 w bibliotece szkolnej przy ul. Lubelskiej został ogłoszony konkurs na stworzenie komiksu pt: "Woda w życiu człowieka".

            Dziękuję uczniom, którzy wykonali piękne prace. Wyróżnione osoby otrzymają nagrody.

             

            Monika Kicman 

        • Świetliczaki z wizytą w Muzeum Etnograficznym
          • Świetliczaki z wizytą w Muzeum Etnograficznym

          • W piątek, 22 marca, w ramach projektu "Młodzi w Akcji: Wiosna", klasa 2e udała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. Głównym celem było poznanie tradycji wielkanocnych oraz dziedzictwa kulturowego Dolnoślązaków.

            Podczas wizyty uczniowie mieli okazję podziwiać piękne pisanki wykonane tradycyjnymi metodami, takimi jak rytownicza i batikowa. Pisanki były ozdobione masą bursztynową, tuszem, markerem czy włóczką, a także wykorzystano technikę trawienia kwasem chlebowym. Ogromne zainteresowanie wzbudziły również nowoczesne pisanki, ozdobione precyzyjnymi wzorami wykonanymi przy użyciu wiertła dentystycznego. Uwagę uczniów przyciągnęły także tzw. "pająki" - ozdoby z naturalnych materiałów, takich jak słoma, groch czy fasola, które przypominały żyrandole i były tradycyjnie mocowane w domach do belki stropowej nad stołem, mając zapewnić domownikom szczęście i dobrobyt. Na wystawie można było również podziwiać różnorodne palmy wielkanocne zdobione kwiatami z krepiny lub wykonane z suszonych i barwionych kwiatów, traw i ziół, znane jako "palmy wileńskie". Uczniowie mieli także okazję zobaczyć prace ponad 40 twórców z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, obejmujące szeroki zakres wiekowy od 11 do prawie 100 lat. Dodatkowo obejrzeli unikatowe nagranie filmowe z lat 60. XX wieku, ukazujące dolnośląskie wiosenne obrzędy.

            Podczas zwiedzania muzeum dzieci miały możliwość zapoznania się z wystawą stałą, prezentującą dziedzictwo kulturowe mieszkańców Dolnego Śląska. Zobaczyły wnętrze izby oraz postaci przedwojennych Dolnoślązaków, ubranych w tradycyjne stroje, a także mogły przyjrzeć się meblom i przedmiotom codziennego użytku, których używano w tamtych czasach.

            Mamy nadzieję, że wizyta w Muzeum nie tylko była dla uczniów wspaniałą lekcją historii, ale także zainspirowała ich do samodzielnego tworzenia pięknych ozdób świątecznych.

            Iwona Opalińska i Iwona Nogaj

          • Festiwal online “Świąteczne obyczaje”

          • W dniach 20-21 marca uczniowie klas 2b i 2e uczestniczyli w festiwalu online zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu "Młodzi w Akcji". Hasłem tegorocznej edycji było "Wiosenne Obyczaje". Uczniowie mieli do wykonania różne kreatywne zadania, m.in.: przedstawienie grupy w dowolnej formie graficznej i zaprezentowanie działań, które chcieliby podjąć lub w których już uczestniczą w ramach projektu; zaprojektowanie stroju ludowego; wykonanie dania regionalnego oraz zaśpiewanie i nagranie piosenki ludowej.

            Dowody wykonania zadań w postaci zdjęć oraz nagrań video zostały zamieszczone na platformie stworzonej przez organizatora. Naszym uczniom udało się wykonać wszystkie pięć zadań w wyznaczonym czasie, a efekty ich pracy można podziwiać w galerii poniżej. Udział w festiwalu był dla dzieci okazją do świetnej zabawy, rozwijania kreatywności, doskonalenia umiejętności współpracy w grupie oraz integracji. Ponadto pozwolił uczniom poczuć się częścią większej społeczności szkolnej, ponieważ w festiwalu brało udział wiele szkół z całej Polski. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, którzy tak świetnie się zaprezentowali.

             

            Link do padletu:

            https://padlet.com/angazuj_obywatelsko/festiwal-m-odzi-w-akcji-aweg0kq7jd21ccai

             

            https://padlet.com/angazuj_obywatelsko/festiwal-m-odzi-w-akcji-aweg0kq7jd21ccai/wish/2929065416

             

            https://padlet.com/angazuj_obywatelsko/festiwal-m-odzi-w-akcji-aweg0kq7jd21ccai/wish/2929096205

             

            koordynatorki projektu

            Iwona Opalińska i Beata Tomaszewska

             

        • "Mam Talent" w świetlicy klas 1b i 1d
          • "Mam Talent" w świetlicy klas 1b i 1d

          • W świetlicy klas 1b i 1d odbył się pokaz talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Młodzi artyści dali wspaniały popis umiejętności wokalnych, tanecznych, plastycznych, komputerowych, gry na gitarze oraz sztuk walki. Tego dnia każdy z uczestników mógł ujawnić swoje zdolności i pomimo tremy zaprezentowali się świetnie. Publiczność mocno trzymała kciuki za swoich kolegów i każdy występ żywiołowo oklaskiwała. 

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)

             

            Kinga Szymańczak 

            Natalia Paczkowska 

            Anna Olszewska 

        • Międzynarodowy Dzień Kobiet
          • Międzynarodowy Dzień Kobiet

          • Dnia 8 marca, w holu głównym szkoły odbył się pokaz mody „Małe kobietki w kolorach wiosny”. Modelkami były uczennice klas I-III.Organizacja pokazu mody w dniu Międzynarodowego Dnia Kobiet miała na celu nie tylko prezentację mody, ale również zwrócenie uwagi na ważną rolę kobiet w społeczeństwie. Prezentowane projekty ubrań, były inspirowane ikonami kobiet, historycznymi postaciami, artystkami, czy ważnymi postaciami kobiecymi, które podkreślają siłę i determinację kobiet. Była Frida, Maria Skłodowska-Curie, Anna Lewandowska, Księżna Diana, Marlin Moroe i wiele innych. Uczniom bardzo spodobała się ta inicjatywa. 

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

             

            Roksana Garncarek

            Agnieszka Król- Bawoł

            Beata Tomaszewska

            Katarzyna Mikuła

            Karolina Rusnarczyk

        • Świetlicowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
          • Świetlicowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

          • W dniach 6 - 9 lutego w świetlicy szkolnej wychowawcy wraz z uczniami obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego  i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

            Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z krótkimi filmikami – „kreskówki sieciaków”, które pokazały niebezpieczne sytuacje zdarzające się w sieci. Prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci, a także stworzenie kodeksu bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie w ramach zajęć plastycznych wykonali laptopy oraz broszurki z cennymi informacjami o bezpieczeństwie  w sieci. Podczas zajęć poruszaliśmy również zagadnienie cyberprzemocy, a także pojęcia takie jak spam, bot, haker czy phishing.

            Uczniowie z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach.

             

            Agnieszka Król-Bawoł

            Martyna Tokarz

            Joanna Młyńczak

            Anna Olszewska

        • Podróż po Europie w ramach świetlicowego projektu ,,Kontynenty Świata"
          • Podróż po Europie w ramach świetlicowego projektu ,,Kontynenty Świata"

          • W miesiącu marcu w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt ,,Kontynenty Świata". Uczniowie mieli możliwość poznać lepiej kontynent, na którym się znajdujemy. Cechą charakterystyczną naszego lądu jest urozmaicona i bardzo dobrze rozwinięta linia brzegowa z dużą liczbą mórz wewnętrznych i mórz przybrzeżnych, wyspami, półwyspami oraz zatokami.

            Podczas zajęć świetlicowych dzieci miały możliwość zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi Europy, kulturą, przyrodą, zwierzętami, atrakcjami turystycznymi, architekturą, tradycyjnymi potrawami oraz zwyczajami panującymi w danych krajach. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem brali udział w quizach i zagadkach dotyczących ciekawostek danego kraju. Mogli również zagłębić swoją wiedzę w temacie Unii Europejskiej, jej hymnu oraz symboli. Dzieci rozwiązywały wiele łamigłówek tematycznych, krzyżówek, rebusów i wykreślanek. Poznały flagi państw europejskich oraz rozwiązywały ciekawostki na temat danego państwa.

            Na zakończenie tygodnia każda z grup miała za zadanie przygotować plakat z wybranym jednym krajem europejskim. Grupy świetlicowe stworzyły przepiękne plakaty, na których widniały cechy charakterystyczne związane z danym krajem. Wszystkie prace można podziwiać w holu szkolnym na pierwszym piętrze. 

            Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z naszych zajęć. 

            Kinga Szymańczak 

            Karolina Rusnarczyk 

            Iwona Opalińska

        • "Dzień Piżamy" - zbiórka zabawek
          • "Dzień Piżamy" - zbiórka zabawek

          • Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w zbiórce zabawek nieużywanych dla kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej ,,Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. Z tej okazji w naszej szkole 20.03.2024 r. organizowany jest ,,Dzień Piżamy". To dzień przede wszystkim zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi chorymi. Dlaczego piżama ? - jest to standardowe ubranie dzieci chorych. W ten dzień zwracamy również uwagę na zdrowie i profilaktykę zdrowotną.

            Zbiórka odbywa się w dniach 13.03-27.03.2024 r. Wybrane przedmioty prosimy składać w wyznaczonym miejscu przy portierni zarówno przy ulicy Suwalskiej jak i ulicy Lubelskiej. Rzeczy preferowane do zbiórki muszą być nowe, nienoszące śladów użytkowania i oryginalnie zapakowane. Do zabawek możecie Państwo dołączyć życzenia wielkanocne w formie kartek świątecznych. 

            Zabawki oraz potrzebne rzeczy do zbiórki znajdują się przy plakatach wywieszonych w naszej szkole, w portierni na ulicy Suwalskiej oraz w podanym linku:

            https://podarujprezent.naratunek.org/

             

            Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej zbiórce.

             

            Opiekunowie samorządu szkolnego 

            Kinga Szymańczak, Agnieszka Otawska wraz z członkami samorządu uczniowskiego.

        • Eksperymenty z wodą
          • Eksperymenty z wodą

          • Miesiąc marzec mija w naszej szkole pod hasłem "sanus per aquam", czyli "zdrowy przez wodę". Rozpoczynając cykl zajęć na temat znaczenia wody dla naszego życia i zdrowia, uczniowie grupy XX podczas pobytu w świetlicy zapoznali się z właściwościami wody. Za pomocą prostych eksperymentów sprawdziliśmy:

            - Czy da się wymieszać olej z wodą?

            - Która woda jest w stanie utrzymać plaster ziemniaka na powierzchni, słona czy słodka?

            - Czy ze słoika napełnionego wodą, a zamkniętego wyłącznie mokrą tkaniną i gumką recepturką, który obrócimy do góry dnem, wyleje się woda?

            - Co zrobić, aby z dziurawej butelki przestała wylewać się woda?

            Na koniec, dodając do oleju barwnik i tabletkę musującą, obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko przypominające lawę. Poprzez te eksperymenty zgłębiliśmy tajemnice wody i zrozumieliśmy, jak niezwykła i niezastąpiona jest ta substancja w życiu na Ziemi.

            Kamila Gracz

        • Warsztaty teatralne klasy 4d i 6c
          • Warsztaty teatralne klasy 4d i 6c

          • Dnia 11 marca 2024 roku dwie klasy: 4d z wychowawczynią p. Elżbietą Waligórą i 6c z wychowawczynią p. Alicją Miszkiel oraz opiekunkami p. Joanną Aleksandrowicz-Kirwiel oraz p. Beatą Tomaszewską wzięły udział w warsztatach teatralnych Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej 29a.

            Uczniowie otrzymali słowniki pojęć teatralnych, na scenie pracowali wykorzystując ruch oraz mimikę. Początkowo działali wszyscy wspólnie, potem w parach, a następnie w grupach, zgodnie ze wskazówkami pani prowadzącej zajęcia. Warsztaty miały charakter integracyjno – twórczy i kończyły się krótką etiudą na temat różnych emocji, którą prezentowała każda grupa. Zajęcia dla pojedynczej klasy trwały 45 min. W czasie, gdy jedna klasa z nich korzystała, druga odpoczywała w Mc Donald's.

            Po warsztatach teatralnych klasy zwiedziły rynek: zabytkowy, gotycki ratusz z interesującym astronomicznym zegarem. Zainteresowanie wzbudził pręgierz, pod którym ostatnia chłosta miała miejsce w XVIII stuleciu. Z daleka uczniowie zobaczyli Uniwersytet Wrocławski, najstarszą uczelnię wyższą we Wrocławiu ze słynną barokową Aulą Leopoldina.

            Zatrzymaliśmy się przy kamieniczkach Jaś i Małgosia,  przy Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety, którego zrekonstruowana wieża ma wysokość 91,46 metra. Zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Aleksandra Fredry  -słynnego komediopisarza i poety. Monument dłuta Leonarda Marconiego, został po II wojnie światowej przywieziony do Wrocławia ze Lwowa i zastąpił konny pomnik pruskiego władcy Fryderyka Wilhelma III.

            Ostatnie zdjęcie wykonaliśmy przy wejściu do Muzeum Historycznego, nad którym widnieje herb Wrocławia z odciętą głową św. Jana Chrzciciela patrona Katedry Wrocławskiej, lwem czeskim i orłem śląskim, literą  W od Wratislavia, a także popiersiem Jana Ewangelisty.

             

            Elżbieta Waligóra

        • Model góry 3D
          • Model góry 3D

          • Uczniowie klas 5a i 5d na lekcji geografii mieli okazję przetestować model góry 3D, zakupiony w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości. Wykorzystanie tej pomocy naukowej pozwala uczniom lepiej zrozumieć, w jaki sposób tworzone są mapy poziomicowe i hipsometryczne. Zadanie polegało na tym, aby model góry zalewać na równą, odmierzoną wcześniej wysokość, wodą z barwnikiem spożywczym, a następnie na dołączonej przykrywce narysować linię, która jest pierwszą poziomicą. Czynność tę powtarzaliśmy aż do momentu osiągnięcia szczytu naszej góry. Efektem pracy uczniów było stworzenie mapy poziomicowej naszego terenu.
            Przy okazji tych warsztatów uczniowie ćwiczyli również współpracę w grupie, dzielenie się zadaniami. Było to też okazja do dobrej, wspólnej zabawy :-) Zachęcam do obejrzenia zdjęć z zajęć.


            Marta Musialik

        • Muzyczny Dzień Kobiet 
          • Muzyczny Dzień Kobiet 

          • Dzień Kobiet w klasach 6 i 7 stał się doskonałą inspiracją do rozmów o kobietach ze świata muzycznego. W minionym tygodniu lekcje muzyki upłynęły nam na rozmowach dotyczących kobiet w muzyce. Słuchaliśmy również twórczości wybranych przez uczniów wokalistek, zarówno polskich jak i zagranicznych. Nie bez powodu mówi się, że "muzyka łączy pokolenia". W propozycjach muzycznych uczniów było to doskonale widoczne. Pojawiły się takie wokalistki jak Sanah, Adele, Lana Del Ray, Tina Turner a także Maryla Rodowicz i wiele innych. Uczniowie w grupach przygotowali piękne plakaty ilustrujące życie i twórczość wybranej artystki. 

            Na ulicy Lubelskiej zorganizowana została wystawa prac naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia :) 

            Agnieszka Otawska 

        • Dzień Niedźwiedzia Polarnego - świetlica ul. Fromborska
          • Dzień Niedźwiedzia Polarnego - świetlica ul. Fromborska

          • Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego obchodzony był w tym roku 27 lutego. Dokładnie w tym dniu , wyruszyliśmy z naszą grupą świetlicową „w podróż do Arktyki", poznając fakty i ciekawostki dotyczące życia niedźwiedzi polarnych oraz poszerzając naszą wiedzę na temat klimatu Arktyki. Dzień Niedźwiedzia Polarnego był dla nas doskonałą okazją do zastanowienia się nad wpływem zmian klimatycznych na środowisko. Szukaliśmy rozwiązań i propozycji działań, które możemy wprowadzić w życie każdego dnia, aby poprawić kondycję naszej planety i tym samym wspomóc niedźwiedzie polarne w walce o ich przetrwanie. Wykonaliśmy doświadczenie sensoryczne, wykorzystując kostki lodu i smalec, aby poczuć na własnej skórze, dlaczego niedźwiedź polarny nie marznie. Układaliśmy puzzle z wizerunkami niedźwiedzi polarnych w różnych sceneriach ich życia oraz odczytywaliśmy ciekawostki na ich temat. Wspólnie wyklejaliśmy fotobudkę watą, która posłużyła nam do quizu dotyczącego wiedzy o niedźwiedziach polarnych i sposobach ochrony środowiska. Podczas quizu "karmiliśmy" naszego niedźwiedzia "kulkami mocy" - naszą mocą była wiedza i świadomość ekologiczna. Przy okazji świętowania Dnia Niedźwiedzia Polarnego powstało wiele pięknych prac plastycznych, które ozdobiły naszą salę świetlicową, przypominając nam jednocześnie o dużym znaczeniu naszych działań na rzecz ochrony środowiska.

             

            Joanna Młyńczak

        • Obchody DBI w SP 26
          • Obchody DBI w SP 26

          • W miesiącu lutym, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w naszej szkole został zrealizowany projekt "Klikaj mądrze - bezpieczny Internet dla wszystkich”. Celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów klas 1-8, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów na temat bezpieczeństwa w sieci, promowanie pozytywnego i bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, integracja społeczności szkolnej w działania związane z DBI 2024 oraz umożliwienie uczestnictwa w lekcjach online, webinarach, galach oraz szkolnych  inicjatywach związanych z bezpieczeństwem w sieci.

            W ramach projektu zaplanowano szereg działań. Dla uczniów przygotowano lekcje online, których tematyka obejmowała m.in. prywatność w sieci, ślady cyfrowe czy cyberprzemoc. Organizowano również cykl bezpłatnych webinarów "Klikam z głową!" prowadzonych przez UKE. Dla nauczycieli przewidziano bezpłatne webinary i szkolenia dotyczące zagrożeń w sieci, takie jak dezinformacja czy hejt w mediach społecznościowych. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli także w spotkaniach  online oraz szkoleniach dotyczących wyzwań cyfrowego świata oraz rozpoznawania fake newsów organizowanych przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Rodzicom i opiekunom udostępniano przydatne linki i materiały dotyczące bezpieczeństwa w internecie, propagując również kampanię społeczną #Halo! Tu cyberbezpieczny Senior. W klasach 1-8  realizowano różnorodne działania, takie jak tworzenie „Sieciakowej fotobudki", plakatów, czy organizowanie konkursów, quizów i zajęć tematycznych .

            Projekt "Klikaj mądrze - bezpieczny Internet dla wszystkich" stanowił niezwykle istotną inicjatywę, która zwiększyła świadomość społeczności szkolnej na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Dzięki wspólnym wysiłkom i zaangażowaniu każdego uczestnika udało się stworzyć atmosferę, w której bezpieczeństwo w sieci stało się priorytetem. Wierzymy, że zdobyta wiedza będzie  cennym wsparciem dla każdego z nas w codziennym korzystaniu z zasobów internetowych.

             

            Beata Tran Quoc

            Alicja Śledzińska

            Tomasz Krakowiak

            Beata Tomaszewska

            Joanna Młyńczak

        • 1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
          • 1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Uczniowie ZSP 12, klas 4 - 8 uczestniczyli w lekcjach historii o tematyce Żołnierzy Wyklętych, pracowali metodą projektu przygotowując wystawę w holu obu budynków szkoły. Obejrzeli filmy o „Ince” i Witoldzie Pileckim, a także słuchali piosenek o Niezłomnych. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.


            Elżbieta Waligóra

        • Asy Internetu – zajęcia dla uczniów klas 1-3
          • Asy Internetu – zajęcia dla uczniów klas 1-3

          • Od listopada 2023r. w naszej szkole w wybranych klasach drugich i trzecich realizowany jest program  edukacyjny „Asy Internetu” mający na celu wzmacnianie w dzieciach wartości, które pomogą im eksplorować Internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Program ten jest częścią ogólnoszkolnego projektu "Klikaj mądrze - bezpieczny Internet dla wszystkich" w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.

            Pomysłodawcą programu jest firma Google i Fundacja „Szkoła z klasą”. Mamy świadomość, że w dzisiejszych czasach Internet przenika wszystkie sfery życia. Ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Jako pedagodzy czujemy odpowiedzialność w wspieraniu dzieci w bezpiecznym korzystaniu z sieci i czerpaniu korzyści z szans i możliwości, jakie ona oferuje. Zarówno w świecie online, jak i offline warto kierować się tymi samymi wartościami – Rozsądkiem, Uważnością, Siłą (Asertywnością), Życzliwością i Odwagą. Poprzez zajęcia chcemy utrwalać te postawy wśród dzieci. Jesteśmy przekonani, że dają one młodym ludziom mocne fundamenty do bycia bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami  Internetu przez całe życie.

             

            Beata Tran Quoc

            Violetta Bobińska – Szocik

            Alicja Baś

        • Warsztaty kulinarne
          • Warsztaty kulinarne

          • W dniu 28 lutego 2024 klasa 4d pod opieką wychowawczyni Elżbiety Waligóry i pani Aldony Komur wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Akademii Młodego Kucharza przy ulicy Inżynierskiej. Uczniowie razem uczyli się zasad zdrowego żywienia i współpracując, a jednocześnie dobrze się bawiąc przygotowali dwie wyśmienite potrawy; kurczaka tandoori oraz sałatkę z ciecierzycą w stylu indyjskim.
            Warsztaty były okazją do wspólnej zabawy i nauki przez doświadczenie. Smaczne potrawy zostały przez uczestników warsztatów bardzo szybko zjedzone. Uczniowie mają okazję powtórzyć swój sukces kulinarny w domu gdyż otrzymali przepisy na przyrządzenie w/w potraw.

            Elżbieta Waligóra

        • Abenteuerzeit-Adventure Time!
          • Abenteuerzeit-Adventure Time!

          • Rozpoczynamy kolejną przygodę na platformie eTwinning! Tym razem jest to projekt prowadzony w j.niemieckim oraz angielskim.W trakcie jego trwania uczniowie wcielą się w rolę podróżników, artystów a nawet detektywów, wykonując kreatywne zadania, które poszerzą ich wiedzę na temat krajów niemiecko i anglojęzycznych. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języków obcych i poznać proste narzędzia TIK. W projekcie „ Abenteuerzeit-Adventure Time!” współpracują nauczyciele i uczniowie ze szkół z całej Polski i Grecji.

            Koordynator projektu

            Malwina Kordus