• Abenteuerzeit-Adventure Time!

• 28.02.2024 10:28
        • Rozpoczynamy kolejną przygodę na platformie eTwinning! Tym razem jest to projekt prowadzony w j.niemieckim oraz angielskim.W trakcie jego trwania uczniowie wcielą się w rolę podróżników, artystów  a nawet detektywów, wykonując kreatywne zadania, które poszerzą ich wiedzę na temat krajów niemiecko i anglojęzycznych. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języków obcych i poznać proste narzędzia TIK. W projekcie „ Abenteuerzeit-Adventure Time!” współpracują nauczyciele i uczniowie ze szkół z całej Polski i Grecji.

Malwina Kordus

• Międzynarodowa wymiana kartek

• 04.02.2024 18:21
        • W ramach dwóch międzynarodowych projektów eTwinning "Frohe Weihnachten aus aller Welt" oraz "Digitale Familie" nasi uczniowie wysyłali w grudniu świąteczne kartki do naszych projektowych partnerów. A teraz otwieraliśmy korespondencję z innych szkół.

• Italien und Polen lernen sich kennen

• 27.12.2023 08:38
        • W ramach projektu "Italien und Polen lernen sich kennen", który realizowany jest dzięki programowi eTwinning, uczniowie klasy 6a wymielili się kartkami z życzeniami świątecznymi ze szkołą partnerską z Włoch. Uczniowie obu szkół samodzielnie napisali życzenia w języku niemieckim, które adresowane były od konkretnego ucznia z jednej szkoły dla konkretnego rówieśnika ze szkoły partnerskiej. Kartki z życzeniami wraz z regionalnymi przysmakami z Włoch i Polski zostały wysłane tradycyjną pocztą, stąd każdy uczeń otrzymał do ręki swoje spersonalizowane życzenia.
        • Spotkanie z uczniami z Grecji i Słowenii.

• 12.12.2023 13:48
        • W ramach projektu eTwinning "Universum Challenges" nasi uczniowie klas 8.  spotkali się online 12 grudnia ze swoimi kolegami i koleżankami z Grecji i Słowenii. To było nasze pierwsze spotkanie w tak dużym gronie.
        • Włochy i Polska poznają się nawzajem

• 20.11.2023 07:35
        • W roku szkolnym 2023/2024 klasa 6a realizuje międzynarodowy projekt ze szkołą partnerską z Włoch pt. "Italien und Polen lernen sich kennen (Włochy i Polska poznają się nawzajem)". Projekt będzie realizowany od listopada 2023 do maja 2024 na lekcji języka niemieckiego. Główne cele projektu to poszerzenie wiedzy na temat kultury szkoły partnerskiej z Włoch, poprawa praktycznej znajomości języka niemieckiego, wzrost motywacji do nauki języków obcych, wykorzystanie umiejętności komputerowych oraz możliwość nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z Włoch.