• Dni Bezpiecznego Internetu - zajęcia pt. "Uwaga - fake news!"

• 12.02.2021 10:55
        • W ramach „Dni Bezpiecznego Internetu” w klasach siódmych odbył się cykl zajęć pt. „Uwaga – fake news!”. W czasie zajęć uczniowie poznali zagrożenia związane z "fake newsami" i dowiedzieli się, jakich metod i narzędzi użyć do rozpoznawania fałszywych wiadomości. Uczniowie mieli też możliwość wcielenia się w twórców „fake newsów”, aby poznać mechanizmy ich powstawania.

Więcej materiałów dotyczących fałszywych wiadomości można zobaczyć tutaj:

Padlet biblioteki - materiały o "fake newsach" i nie tylko
          Zapraszam do zobczenia strony!
          Aldona Małek-Zdobylak
        • Dzień Bezpiecznego Internetu- starsi uczniowie uczą młodszych

• 09.02.2021 07:55

• Kolejnym działaniem naszych uczniów z klas 8 w ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu było stworzenie specjalnych awatarów (na stronie voki.com). Awatary te nie tylko się poruszają ale również mówią- mają ważne przesłanie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zachęcamy uczniów klas 1-3  oraz wszystkich chętnych do obejrzenia efektów naszej pracy.

Malwina Kordus

• Dni Bezpiecznego Internetu

• 11.02.2021 10:10
        •
          Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie,  od kilku lat DBI  angażuje państwa z całego świata.
          W tym roku hasło przewodnie akcji  to "Działajmy razem", bo tylko w ten sposób możemy sprawić, by środowisko wirtualne było bezpieczne dla naszych uczniów. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przygotował z tej okazji szereg zadań.
        • Luty miesiącem bezpiecznego internetu. Zajęcia w klasach młodszych

• 04.03.2020 18:21

• Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w tym roku pod hasłem: DZIAŁAJMY RAZEM. Głównym celem tego dnia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych,  bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. W klasach młodszych odbyło się wiele działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci: rozmowy, pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz dobre i złe strony internetu. Dzieci wykonały:

- Ogladnęła film pt. "Sieciaki" i wykonała na ten temat prace plastyczne.

Klasa 1e

- Wykonała prace plastyczne pt. "Obrońca internetu".

Klasa 1f

- Stworzyła umowę internetową.

- Narysowała komiks pt. "Nie daj się złapać".

Klasa 2d

- Stworzyła plakat pt. "Bezpieczny internet"

Klasa 3c

- W oparciu o stronę internetową pt. "Sieciaki" wykonała prace plastyczne związane z tematem.

Barbara Woźniak